Fethiye’nin Görülmesi Gereken Mavilikleri 

0
199
görüntülenme
Fethiye’nin Görülmesi Gereken Mavilikleri 
Fethiye’nin Görülmesi Gereken Mavilikleri 

Mavinin en etkileyici tonlarını içerisinde barındıran Fethiye’deki pek çok yer milli park statüsü aldığı için koruma altında. Bundan dolayı da Fethiye kiralık villa seçimini yaptıktan sonra buradaki plaj ve koyları ziyaret etmek isteyenler doğa ile denizin kartpostallık görüntüsü içerisinde zamanlarını diledikleri gibi geçirebiliyorlar.

Karaot Plajı

Masmavi deniz ile yemyeşil doğanın buluştuğu Karaot Plajı’nın bulunduğu alan aslında sit alanı. Bunun nedeni ise Caretta Caretta kaplumbağalarının ağırlıklı olarak doğal yaşam olanlarının bu bölge olması. Doğru zamanda buraya gelecek olan ziyaretçiler hem denizin tadını doyasıya çıkartabilir hem de nesli tükenme tehlikesindeki canlıların doğal yaşamlarını gözlemleyebilirler.

Patara Plajı

İsmini Patara Antik Kenti’nden almış olan plajın uzunluğu 12 kilometredir. Son derece ince kumu ve tepecikleri ile yaz aylarında en fazla tercih edilen plajlar arasındaki yerini koruyor.

Katrancı Koyu

Bu koyun içerisinde 2 tane küçük koy yer almakta. Ve bu iki koyda da ayrı plajlar bulunuyor. Suyu oldukça berrak olan bu kapalı koylarda deniz dingin ve dalgasız bir yapıya sahip.

Kıdrak Plajı

Tatili sırasında bir yandan Fethiye kiralık villa içerisinde dinlenirken diğer yandan da deniz kum güneş üçlüsünde zaman geçirmek isteyenler için Kıdrak Plajı ideal bölgelerden bir tanesi. Muhteşem turkuaz renkli denizi ve göz kamaştıran kumları ile buraya gelecek olan ziyaretçiler mavi ile yeşilin en güzel tonlarını yakından görme imkanına erişiyor.

Turunç Pınarı Koyu

Koyun etrafı tamamen ağaçlar ile çevrilidir. Sandal, defne, pınar, zeytin ve çam ağaçları ile çevrilmiş olan koyun tepe kısımlarında ise turunç ağaçları yer alıyor. Dış dünyadan kendini korumayı başaran koyun denizi ise turkuaz renkte. Doğa ile baş başa zaman geçirmek ve sakinliğin tadını doyasıya çıkartmak isteyenlere bu koy aradıklarını en iyi şekilde vermekte.

Ölüdeniz

Fethiye denildiği zaman yerli yabancı pek çok kişinin aklına öncelikli olarak gelen yerin Ölüdeniz olması kesinlikle sürpriz değil. Mavi ile yeşilin muhteşem bir şekilde örtüştüğü bu plajın suyu oldukça durgun. Ölüdeniz’in sularında serinlenebileceği gibi aynı zamanda farklı su sporları da yapılabilmektedir.

Küçük Boncuklu Koyu

Denize gireceği yerde aynı Fethiye kiralık villa seçiminde olduğu gibi gözlerden uzak olmayı isteyenler için Küçük Boncuklu Koyu ideal bir seçim olacaktır. Cam gibi berrak ve sakin bir denize sahi olan koyun bir kısmı kumsalken diğer kısmı ise çakıllı bir yapıda.

Cennet Koyu

Diğer koylara nazaran biraz daha geri planda kalmış olsa da Cennet Koyu aslında Fethiye’nin gizli cenneti olarak tanımlandırılıyor. Diğer plajlara ulaşımın aksine burada zaman geçirmek isteyen kişiler ya yürüyerek yukarı kısımdan ya da tekne ile bölgeye gelebilirler. Denizi turkuaz renkli olup sahili ise kum ve çakıl karışık yapıda.

Günlüklü Koyu

Özellikle de çocukları ile Fethiye kiralık villa içerisinde tatilini geçirirken onların isteklerini yerine getirebilecek bir sahil arayışına girenler, Günlüklü Koyu’nda aradıklarını bulmayı başarıyorlar. Kumluk ve sığ bir denize sahip olan koyda aynı zamanda su sporları da yapılabiliyor.

Fethiye, kendi içerisinde çok fazla sayıda koy ve plaja ev sahipliği yapan bir bölge. Bundan dolayı da tatil için bu bölgeyi seçecek kişiler en güzel koy ve plajlar arasından seçimlerini yapabileceklerdir. Tatili sırasında gözlerden uzak bir şekilde dinlenmek isteyenler ise kiralık villa konusunda yapacakları araştırmalar ile aradıklarını bulabileceklerdir. Tek bir tıkla bölgedeki tüm villaları incelemek isteyenlerin https://kiralikvillarehberi.com/ adresini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır.

Paylaş

Bir Cevap Yazın