Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

0
198
görüntülenme
Fransa Vizesi Nasıl Alınır?
Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa sosyo-politik konumu itibariyle ülkemizden karşılıklı olarak yıl içinde turist giriş çıkış yaşandığı bir bölgedir. Fransa’ ya ülkemizden yapılan ziyaretler; aile ziyareti, turistik ya da ticari faaliyet, dil okulu gibi kısa süreli eğitim faaliyeti gibi nedenlerle yapılabilmektedir

FRANSA KISA SÜRELİ VİZE NASIL ALINIR?

Fransa’ ya kısa süreli seyahat planlayanlar bordo pasaport hamilleri, kısa süreli vize olarak da bilinen Fransa Schengen vizesi almalıdır Fransa Schengen vizesi başvuruları aracı kurumlarla Fransa Konsolosluğuna yapılır. Burada aracı kurum, başvuru sahibinin ikamet adresine en yakın yasal başvuru merkezidir ve konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş resmi partnerdir.

Fransa kısa süreli vize başvurusunda bulunmak isteyenler, seyahat planlarını ortaya çıkarttıktan sonra vize türüne uygun Fransa vizesi Schengen başvuru formunu doldurmalıdır Başvuru formu anlaşılır biçimde, seyahat planına ve kişinin resmi evraklarına uygun olarak doldurulur ve başvuru merkezinden randevu alınır.

Fransa vizesi başvurusu, başvuru merkezine randevu gün ve saatinde usulünce hazırlanmış, eksiksiz ve düzenli evrak dosyasının teslim edilerek parmak izinin bırakılmadı ile sonlandırılır. Fransa Schengen vize başvurularının sonuçları, pasaport başvuru merkezine ulaştığında öğrenilebilir.

FRANSA ULUSAL VİZEYE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Fransa’ da eş durumu, çalışma izni, ERASMUS programına alınma gibi nedenlerle 90 günden daha fazla konaklaması gereken kişiler Fransa ulusal vize başvurusu yapacaklardır Başvuru sahiplerinin konsolosluğun talep ettiği tüm belgeleri eksiksiz hazırlayarak ve Fransa ulusal vize başvuru formunu doldurarak Fransa Büyükelçiliği ya da Fransa konsolosluklarına şahsen başvuru yapacaklardır. Daha fazlası

Fransa Schengen ve Ulusal vize başvurularında evraklar, ülkeye gidiş nedenine ve kişisel duruma göre farklılık gösterse de bazı temel evraklar, tüm vize başvuruları için aynıdır:

  • Pasaport
  • Kimlik ya da nüfus cüzdanının önlü arkalı olacak biçimde fotokopisi
  • İki adet kurallara uygun, arka fonu beyaz, 3 aydan eski olmayan bir biyometrik fotoğraf
  • Seyahat sağlık sigortası. En az 30.000 Euro garantisi bulunması zaruridir.
  • Vize türüne uygun vize başvuru formu
  • Mesleki durumu belgeleyen evraklar
  • Maddi durumu belgeleyen evraklar
  • Tam tekmil nüfus kaydı
Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın