Kupa Baskı Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

0
162
görüntülenme

Özellikle hediyelik ürünlerin tasarımında kulanılan kupa baskı makineleri, oldukça fazla tercih edilen, hediyelik ürünler üzerinde farklı tasarımlara fırsat sunan makineler olarak biliniyor. Peki teknik anlamda kupa baskı makinesi nedir, nerelerde kullanılır, kupa baskı makineleri farklı ekipmanlar gerektirir mi? Kupa baskı makineleri çeşitleri nelerdir?

Bu başlıklar altında inceleyeceğimiz kupa baskı makineleri ile müşterilerinize farklı tasarımlarla sunabileceğiniz hediyelik ürünler üzerine de fikir edinebilirsiniz.

Kupa Baskı Makinesi Nedir?

Özellikle hediyelik ürünlerde farklı tasarımlar gerçekleştirebilme fırsatı sunan, hediyelik eşya tasarımında kullanılan, aparat değişikliği ile kupa ya da bardak, fincan gibi eşyalar üzerinde, gerekli malzemeler kullanılarak baskı oluşturmaya yarayan makinelere, kupa baskı maekineleri denmektedir.

Kupa Baskı Makineleri Sadece Kupa Bardak Üzerinde Mi kullanılır?

Kupa baskı makineleri, sanıldığı üzere sadece kupa bardaklar üzerinde değil, değiştirilebilen küçük aparatları sayesinde fincan, kupa, bardak gibi farklı bardak ve fincanlarda da kullanılabilen baskı makineleridir.

Kupa Baskı Makineleri Baskı Yapmak İçin Tek Başına Yeterli midir?

Her araç gereç gibi kupa baskı makineleri de ürün üzerinde baskı oluşturabilmek için destekleyici, tamamlayıcı unsurlara ihtiyaç duymaktadır. Peki nedir bu tamamlayıcı unsurlar?

Öncelikle kupa baskı makineleri için elzem olan baskı pedidir. Baskı pedi bakımı yapılan ürün çok daha uzun süre kullanıma elverişli olacaktır.

Baskı yapabilmaniz için süblimasyon yazıcıya ihtiyacınız olacak, yazıcıdan kupa üzerine aks edeceğiniz resimi çıkarabileceğiniz, transfer baskı kağıdı da gerekli malzemelerden biridir. Süblimasyon mürekkepse baskıyı alabilmeniz için gerekli malzemelerdendir. Son olarak baskı yapabilmek için bir ısı bandına ihtiyacınız olacak.

Tüm bu ekipmanlarla beraber, oluşturabileceğiniz hediyelik kupalar için, gerekli malzemeleri tamamlamış olacaksınız.

Kupa baskı makineleri, hediyelik ürün tedarik eden tüm firmaların tercih ettiği ve kullandığı baskı makineleridir. Sade bir kupayı kişiselleştirerek, hediye yelpazesinde geniş bir yer açan baskı makineleri, hediyelik eşya kadegorisinde ürürnler oluşturabileceğiniz en ideal araç gereçlerdendir.

Kupa baskı makinesi ile kupa bardaklar üzerinde oluşturacağınız tasarımlarla, harika bir hediyelik ürün tasarlamış olacaksınız.

Kupa Baskı Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Farklı tasarımlarla farklı hediyelik ürünler oluşturabileceğiniz pratik bir makine olan kupa baskı makineleri aynı zamanda kullanımdaki pratiklik, hızlı baskı ve çabuk kuruma süresi ile zaman kazandıran, zaman tasarrufu sağlayan makinelerdir.

Pratik ve argonomik yapısı, zaman tasarrufu imkânı ile kolay ve zevkli tasarımlar oluşturabileceğiniz kupa bardak baskı makinesi, farklı özellikleri ile çeşitlilik göstermektedir. https://www.teknofinal.com  ‘da güvenle temin edebileceğiniz baskı makinelerinden biri olan SHP-02A modeli, dünyaca üncü bir baskı makinesidir ve bu makine piyasaya çıktığından beri en çok tercih edilen makinelerden biridir. Bu ürün arızası yok denecek kadar az olan ve bakım, onarım gerektirmeyen bir üründür. Ped değişikliğine dikkat ettiğiniz müddetçe iyi verim alabileceğiniz ürünlerden biridir. Hem lazer baskı hem süblimasyon baskı ile uyumlu bir ürün olduğundan oldukça avantajlıbir üründür.

Ürün kodu SB-210-1 olan Türk Kahve Fincanı ve Kupa Baskı Makinesi de oldukça sık tercih edilen ürünlerden biridir. 1 kupa ve 1 fincana aynı anda baskı yapabilme imkânı sunan bu makine, oldukça kullanışlı bir üründür ve 2 yıl garanti kapsamındadır.

İki kupaya aynı anda baskı yapabileceğiniz İkili Kupa Bardak Pres Makinesi, baskı süresini ayarlayabileceğiniz akıllı ekran sistemine sahip bir araçtır. Bu araç, ayarlamış olduğunuz ısıya ulaştığında, baskıyı otomatik olarak başlatır.

Bu ürün ile, hayvan figürlü kupalar, Türk kahvesi fincanı, rakı bardağı, bira bardağı, windsor kupalar gibi farklı bardaklar üzerinde farklı baskılar uygulayabilirsiniz.

İçerik Tablosu

Paylaş

Bir Cevap Yazın