Kredi Kartı Başvurusu Neden İptal Edilir?

1
871
görüntülenme
Kredi Kartı Başvurusu Neden İptal Edilir?
Kredi Kartı Başvurusu Neden İptal Edilir?

Kredi kartları yaşantımızı alışveriş ve daha birçok alanda kolaylaştıran en önemli uygulamalardan birisidir. Bankalar kredi kartları alışverişinden yapılan harcamalardan yüksek bir gelir elde ederler. Bu yüzden insanları kredi kartı kullanımına çekmek için birçok hizmette bulunurlar. Bu hizmetlerin sonucunda da kredi kartı başvurularında ve kullanımında artışlar görünür. Fakat yapılan başvuruların bir kısmı olumlu sonuçlanmaz. Ne kadar insanları kredi kartına çekmek için çaba gösterseler de bir o kadarda seçici davranırlar. Kredi kartı alımının olumlu olması için bazı şartlara uyulması ve dikkat edilmesi gerekir. Bunları sağlamayanların başvurusu ise iptal edilir.

Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilme Sebepleri Nelerdir?

Kredi Skorunun Düşüklüğü

Bankanın avantajlarından yararlanmak istenildiğinde kredi notu ilk bakılan durumlardan biridir. Kredi notu kişinin finansal geçmişi hakkında birçok bilgiyi verir. Bu yüzden kredi notunuzu yüksek tutmaya gayret etmelisiniz. Bunun olması için bankalarla aranızda bir sorun olmaması gerekiyor. Aksi takdirde bankalar kredi skorunuzu düşürebilir ve bunun sonucunda yapacağınız kredi kartı başvurularınızın olumsuz sonuçlanma ihtimali epey yüksektir.

Bankaların değerlendirmesi çok iyi, iyi, orta, kötü ve çok kötü şeklindedir. Orta ve üzerinde bir kredi notunuz varsa kredi kartı başvurunuzun onaylanması yüksektir. Kredi notunun yükselmesi ve düşmesindeki etkenleri öğrenmeli ve bunlara dikkat etmelisiniz.

Defalarca Kredi Kartı Başvurusu Yapmak

Sürekli kredi kartı başvurusu yapmakta başvuru sürecinde bakılan durumlardan birisidir. Kişi başvuruyu hem sıklıkla hem de birçok bankaya yapıyorsa bu bankalar için risk olarak kabul edildiğinden dolayı başvuru reddedilir. Kredi kartı başvurusu yapmadan önce yapılması gerekenleri iyi bilir ve uygularsanız başvurunuzda herhangi bir sıkıntı çıkmaz.

Yanlış Limit Tercihi

Limit sınırlama olayı bankaların şu dönemlerde yeni uygulamalarından birisidir. Her vatandaşın kredi kartı toplam limiti vardır. Bütün bankalarda toplam limitiniz gelirinizin 4 katı üzerine çıkamaz. Bu kanunda da geçiyor ve üzerine çıkılamaz. Limitiniz gelirinizin 4 katı olmasına rağmen başvuru yaptıysanız bilin ki bu başvuru reddedilecektir. Bu nedenle başvuru yapmadan önce bankalarda bulunan kredi kartlarınızın limitinizi kontrol etmelisiniz.

  Forex Nedir, Nasıl Oynanır?

Kredi kartı başvurusu yapmışsanız ve reddedilmişse yukarıdaki nedenlerden biriyle karşılaşmışsınızdır. Kredi kartı başvurunuzun olumlu olması için yukarıdaki tüm durumları dikkate almalısınız ve yerine getirmelisiniz.

İçerik Tablosu

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın