Epilasyon Öncesi ve Sonrasında Tüy Dökücü Kullanımı

0
1182
görüntülenme
Epilasyon Öncesi ve Sonrasında Tüy Dökücü Kullanımı
Epilasyon Öncesi ve Sonrasında Tüy Dökücü Kullanımı

İstenmeyen tüyler kadın erkek her bireyin yüz yüze olduğu, resmen korkulu rüya haline gelmiş unsurlardır. Bu tüyler insanlar için adından da anlaşılabileceği gibi “istenmeyen” tüylerdir. Oysa öyle görülüyor ki tüyler için bu durum pek de öyle değildir. inatla çıkmaya devam etmeleri, işlem uygulandıkça artmaları bunun en büyük göstergesidir.

Peki bu tüylerden kurtulmanın bir yolu yok mudur? Vardır. Hem de sanıldığından daha fazla yolu vardır. Tüy dökücü krem, tüy azaltıcı krem veya doğrudan tüy dökücü adı altında kullanılan ürünler, bu yol ve yöntemlerin bir kısmını oluşturmaktadır. Sorun bu yol veya yöntemlerin ne kadar kalıcı olduğudur. Çünkü tüy dökücü diye kullanılan yöntemlerin büyük bir kısmı geçicidir. Yani bu amaçla kullanılan kremlerin büyük bir kısmı da, uygulanan işlemlerin çoğunluğu da geçicidir. Kalıcı olan bir yöntem vardır o da lazerdir. Lazer epilasyon ve tüy dökücü krem ikilisinin bir arada kullanılması sonrasında elde edilebilecek sonuçlar ve dikkat edilmesi gereken unsurlar ise aşağıda verildiği gibidir.

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Lazer Epilasyon Öncesi

 • Epilasyon işlemi yaptırmaya karar verilen kişilerin işlem görmeye başlamadan en az 1 ay önce ağda, jilet, epilatör gibi uygulamalardan uzak durmaları gerekmektedir. Bu uygulamaların tamamı kıl köklerine etki eden uygulamalardır.
 • Seansa girecek olan kişilerin üç gün öncesinden gerekli kısaltmaları yapmış olmaları gereklidir. Ancak kısaltma yapılırken tıraş makinesi kullanılması özellikle tavsiye edilmektedir. Çünkü bu şekilde kıl köklerinin uyandırılması ihtimali azaltılmaktadır.
 • Herhangi bir cilt problemi bulunan kişilerin bu problemlerini epilasyon öncesinde uygulayacak kişiye bildirmeleri gereklidir.
 • Lazer işlemini yaptıramayacak kişilerin başında hamileler, 12 yaşını doldurmamış çocuklar ve ağır dereceli şeker hastaları gelmektedir.

Lazer Epilasyondan Sonrası

 • İstenmeyen tüyler konusunda her yöntem denemiş son olarak da lazere başvurmuş olan kişiler şunu bilmelidir; işlem sonrasında ödem, kızarıklık ya da yanma gibi belirtilerin görülmesi oldukça normaldir. Bu belirtilerin giderilmesi için kullanılan kremler mevcuttur.
 • Lazer epilasyon uygulanmış olan kişilerin güneşten korunmaları gereklidir. Güneşe çıkmak zorunda olan kişilerin koruma faktörü yüksek olan kremleri kullanmaları önerilmektedir.
 • İşlem uygulandıktan sonra, 24 saat içerisinde herhangi bir şişme veya yanma hissi oluşması da muhtemeldir. Bu gibi durumlarda şişen veya yanma hissi oluşan bölgede soğuk kompres uygulamak yeterlidir. Kabuklanma olan bölgelere dokunulmaması da oldukça önemlidir.
 • Seans sonrası tüylerin dökülme süresi 2 haftadır. Yani seans uygulandıktan iki hafta sonrası istenmeyen tüyler için “Güle güle!” denecek zamandır. Bu zaman bazen 10 gün bazen de 16-17 gün olabilmektedir. 3 gün fazla 3 gün almaz olması normaldir.
 • İşlem uygulanan bölgedeki tüyleri uzaması da normaldir. Ancak uzayan tüylerin 2 hafta içerisinde dökülecekleri bilinmeli, bu sebeple herhangi bir işlem uygulanmamalı tüy dökücü krem gibi ürünler kullanılmamalıdır.
 • Seansa girildikten 2 sonrasına kadar spor yapılmamalı, ağır hareketler uygulanmamalıdır. Ayrıca bölgeye fondöten, kapatıcı, tüy azaltıcı gibi ürünler kullanılması da önerilmemektedir.
 • Tüylerin tüy dökücüler ile kısaltılması da mümkündür. Tüy dökücü veya tüy azaltıcı ürün kullanmak epilasyon öncesi için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Ancak sonrasında kullanılabileceğini söylemek pek de mümkün değildir.

Bioder’le Epilasyon Başarınız Artsın!

Eğer istenmeyen tüyler sizin de korkulu rüyanız haline geldiyse ve artık bu rüyaya “Güle güle!” demek istiyorsanız aradığınız çözüm Bioder’de! Seans öncesi tüylerinizi tüy döken krem ile sorunsuz bir şekilde kısaltabilir, tüylerinizden hem ağrısız hem de zahmetsiz bir şekilde kurtulabilirsiniz. Formun Altı

Paylaş

Bir Cevap Yazın