Erkekler için Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

0
952
görüntülenme
Erkekler için Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
Erkekler için Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saç uzatmak en az kadınlar kadar erkeklere de çok yakışıyor. Hatta iyi bir bakımla uzatılan saçlara birçok erkeğin kadınlardan bile daha güzel saçları olabiliyor. Erkekler belli bir yaşa kadar hep kısa saçlı gezdikleri saç uzatmaya karar verdikleri andan sonra başlayan süreç genelede çok zorlayıcı olabiliyor. Özellikle saçın hafften uzayıp tam da şekil verilemediği bir kırılma anı var ki çoğu erkek tam o noktada süngüyü düşürüp uzun saç hayallerine veda ediyorlar.

Hem bu uzama sürece hızlandırmak hem de saç uzatmaya alışkın olunmamasının verdiği “saç cahilliğine” uğramamak için doğru bakım yapmak gerekmektedir.

Öncelikle unutulmaması gereken nokta şudur ki; saç uzatma zahmetli ve zorlu bir süreci kapsar. Bu süreçte saçların yıpranmadan uzaması ve hızlı saç uzatma adına yapılması gerekenleri kısaca sıralayalım;

  • Kafa derisine yapılacak iyi bir yağ masajı saç uzamasına yardımcı olur
  • Saç tipine uygun bir saç krem uygulanmalı ve o saç kremi en 20-25 dakika saçta kalmaı sonrasında soğuk suyla durulanmalıdır.
  • Saç bakımı yaparken saç tipinize uygun şampuanlar kullanmalısınız. Saç uzatan şampuanlar arasında kendi saç yapınıza göre olan şampuan markalarına yönelmelisiniz. Restorex’in saç tipinize uygun bir şampuan modeli ile saçlarınızı sağlıklı bir şkeilde uzatabilirsiniz.
  • Saçınızı zamanında fırçalayın. Günde ortalama 1 ya da 2 kere saçlarınızı taramaya gayret edin. Ancak aşırı taramaktan kaçının çünkü uzatmaya çalıştığınız saçınız aşırı taranma sonrasında kopabilir. Bir kritik nokta da; saçınızı ıslakken asla taramayın. Çünkü saçın en hassas ve kırılmaya müsait hali ıslak olduğu halidir.
  • Saçlarınızı soğuk suya yıkamayı tercih edin. Çünkü sıcak su saç telinin yuvasını genişleterek nem kaybı oluturur ve dayanıksız bir saç oluşmasının önünü açar.
  • Susuz kalmayın ve sağlığınıza dikkat edin. Sağlam bir bünyede, saç uzatmak da daha kolay olacaktır. İyi beslenip, üdeal günlük su alımını gerçekleştirirseniz vücüdunuzun birçok bölümünün olacağı gibi saçlarınız da sağlıklı olacaktır ve güçlü bir şekilde uzayacaktır
Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın