Dünyanın En Ünlü Plajları

0
5
görüntülenme

Tatil dendiği zaman akla deniz, kum, güneş ve dünyanın her yerinde olan birbirinden güzel plajlar gelir. Gerek uzunluğu gerek içerisinde bulunan eğlence mekanları gerekse de denizi ile dünyanın en ünlü plajı olmayı başarmış olan alanlar tatilcilerin akınına uğramaktadır. Plajların temiz ve düzenli olması tatilcilerin aradığı en önemli özellikler arasında yer alırken dünya genelinde düzenlenmiş olan bir liste içerisinde Türkiye’den bir adet plaj yer almaktadır. Dünyanın en ünlü plajları tatile gidecek kişiler için fikir oluşturabilir.

Ölüdeniz

Dünyanın gözde plajlarından bir tanesi haline gelmiş olan Fethiye, Muğla’daki Ölüdeniz plajı tertemiz denizi ve kumsalı ile birlikte yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Yaz ayı boyunca yurtdışından birçok turisti ağırlamakta olan bu plaj en çok denizi sebebi ile tercih edilir. Bora Bora’da bulunan Fransız Polinezyası da aynı sebeple dünyanın gözde plajlarından bir tanesi haline gelmiştir. Pasifik Okyanusu’nda yer alan Bora Bora Adaları’nın en bilinen plajı olarak plajın kuşbakışı olarak harika bir görüntüsü ve tertemiz bir denizi bulunmaktadır.

Phi Phi Adası

Tayland ülkesinin berrak sularını ve birbirinden güzel plajlarını duymayan tatilci hemen hemen yok denilecek kadar azdır. Ülkenin hemen her bölgesinde bulunan temiz plajlar ve deniz ile tatilcilerin en çok gittiği turistik ülkeler arasında yer alan Tayland içerisinde Phi Phi Adası olarak geçen bir adada oldukça temiz ve berrak bir plaj bulunur. Bu adaya alternatif olarak gidilebilecek başka bir dünyaca ünlü plaj Yunanistan ülkesinin Zakintos ismindeki şehrinde yer alan Navagio Koyu’dur.

Whitehaven

Türkçe diline Beyaz Cennet olarak geçen bu plaj Avustralya’da bulunur. Kumlarının beyazlığı dikkat çekmekle birlikte adını buradan alan plaj dünyanın en ünlü plajlarından bir tanesi olarak bilinir. Turkuaz rengindeki denizi ve arkasında yer alan yağmur ormanlarının birleşimi ile bu plaj tatilciler için görülmesi gereken yerlerden bir tanesi olarak tavsiye edilmektedir. Whitehaven plajı adeta insana cennetteymiş havası verir. Balayı çiftlerinin tercih ettiği ünlü plajlardan biri olarak buna alternatif La Digue, Seyşeller bölgesi tavsiye edilebilmektedir. Tropikal bir plaj olan bu yerde birbirinden farklı meyve çeşitleri denenebilir.

  Hong Kong Gezi (Seyahat) Rehberi

Playa San Miguel

İspanya’nın İbiza bölgesinde yer alan bu plaj Akdeniz kısmında yer alan birçok güzel plajdan sadece bir tanesidir. İbiza’da birbirinden farklı bölgelerde yer alan plajlar arasında Playa San Miguel en çok tercih edilenlerden bir tanesi olarak düzenli, beach clubların olduğu ve temiz denizi ile dikkat çeker. Bununla beraber hem denizin hem de doğanın keyfini çıkarmak isteyenler için plaj arayışında bulunan kişiler Filipinler’de yer alan Bacuit Adaları’nı tercih edebilirler. Doğa ile iç içe bir plaj çeşitli aktivitelerin yapılması açısından da tatilcinin keyifli vakit geçirmesine olanak tanır.

One Foot Adası

Tek Ayak Adası olarak geçen bu ada Avustralya’nın Cook Adaları’ndan sadece bir tanesidir. Dünyanın en ünlü plajlarını bünyesinde barındıran adanın dört bir yanında birbirinden farklı plaj seçenekleri bulunmaktadır. Bir tablodan çıkmış manzarası ile giden kişileri kendisine hayran bırakan adadaki pek çok plaj sayesinde denizin ve güneşin keyfini çıkarmak mümkün olur. Ada plajlarına alternatif olarak Türkiye’nin plaj dendiği zaman akla gelen değerlerinden bir tanesi olan Antalya’nın Kaş kasabasında Çıralı sahili büyük bir ilgi ile dünyanın en çok bilinen plajları arasında yer alır. Yurt dışından gelen pek çok turist bu sahil plajını denize girmek için tercih etmektedir.

Paylaş

Bir Cevap Yazın