Dahilerin Sahip Olduğu Hastalıklar

0
903
görüntülenme
Dahilerin Sahip Olduğu Hastalıklar
Dahilerin Sahip Olduğu Hastalıklar

Yapılan araştırmalar doğrultusunda, yaratıcılık; depresyon, şizofreni, bipolar bozukluk ile ilgili olduğu görülüyor. Bu durumda, belki bazı rahatsızlıklar olmasaydı günümüzdeki birçok sanat eseri ve keşif olmayacaktı. İşte, birkaç dahi beyin ve sahip oldukları hastalıklar;

Isaac Newton (1643-1727)

Isaac Newton
Isaac Newton

Newton, herkesin bildiği üzere fizik ve matematik kanunları üzerine uzman, birçok çalışmaya imza atmış bir bilim adamı. Bunun yanında Newton, Asperger Sendromu, kekeme ve epilepsi hastasıydı.

Pisagor (MÖ 570- MÖ 495)

Pisagor
Pisagor

İyonyalı filozof, matematikçi ve Pisagorculuk akımının kurucusu. Obsesif- kompülsif bozukluğu olan filozof, hastalığından dolayı kendi fikirlerinin tamamen doğru olduğuna inanıyordu.

Salvador Dali (1904-1989)

Salvador Dali
Salvador Dali

Herkesin bildiği üzere, sürrealizm akımının öncüsü, tuhaf ve çarpıcı imgeleriyle meşhur bir ressam olan Dali, Parkinson hastasıydı ve hiperaktivite bozukluğu vardı.

Charles Darwin (1809-1882)

Charles Darwin
Charles Darwin

Evrim konusunda çok büyük başarılara imza atan bilim adamı, kekemeydi. Ve çok az rastlanan bir rahatsızlık olan Chagas hastalığına sahipti. Vücudunun içinde yumuşak kanatsız böcekler dolaşıyordu.

Vincent Van Gogh (1853-1890)

Vincent Van Gogh
Vincent Van Gogh

Çok ünlü ve başarılı bir ressam olan Van Gogh, klinik depresyon hastasıydı. Ek olarak, yaşamının son yıllarında epilepsi hastalığından dolayı çok zor anlar yaşamıştır.

Albert Einstein (1879-1955)

Alber Einstein
Alber Einstein

Einstein; dinleme, konuşma, okuma, yazma, akıl yürütme ve matematik yeteneklerinin kazanılmasında çok önemli güçlüklere yol açan, disleksi hastasıydı. Ayrıca, empati bozukluğu olarak bilinen Asperger Sendromu da bulunuyordu.

  Doğru İçerik Ajansı ile Marka Gücünüzü Arttırın
Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın