Biotin Şampuan ile Saçlarınızı Besleyin

0
320
görüntülenme
Biotin Şampuan ile Saçlarınızı Besleyin
Biotin Şampuan ile Saçlarınızı Besleyin

Saçlarımız çoğunlukla dökülme ve yıpranma gibi sorunlar yaşayabiliyor ve bu yüzden sağlıklı saç uzatma konusunda zorluk çekiyoruz. Bu tarz sorunlar bizi umutsuzluğa sürüklüyor.  Zayıf, çabuk kırılan, koparak dökülen saçlarımız için etkili bir bakım yöntemi arıyorsak biotin içeren şampuanlar tam da aradığımız kan diyebiliriz. Güçlü saçlara sahip olmadan sağlıklı saç uzatmak mümkün değildir. Biotin eksikliğinin saçlarda güçsüzleşmeye yol açacağını da göz önünde bulundurursak, takviye olması adına Bioxcin biotin şampuan gibi ürünleri kullanmakta fayda var. Biotin eksikliği saçlarımızda yıpranma, kolay dökülme ve güçsüzlük gibi yan etkiler yaratabiliyor. Biotin şampuan ile sağlıklı saç uzatmak, güçlü saçlar elde etmek mümkün. Sonuç olarak, vücut için çok önemli olan bu vitaminin saçlarımız üzerinde de harika etkileri de bulunuyor.

Biotin Etkileri Nelerdir?

Vücudumuzda en hızlı bölünen hücrelerden birisi saç hücrelerimizdir ve yüksek oranda enerjiye ihtiyaç duyarlar. Fakat vücutta bulunan hiyerarşi sisteminde, saçlar hayati bir organ olarak algılanmadığı için gerekli protein ve vitaminler organlara dağıtılır, fazlası ise saçlara bırakılır. Bu yüzden dönem dönem saçlarımız özel ilgiye ve vitamin desteğine ihtiyaç duyar. Saçlarımızın ihtiyaç duyduğu B7 vitamini ise biotindir. Vücuda alınan besinlerin vücut tarafından emiliminde yardımcı olan biotin, saçın temel yapı taşı olan protein metabolizmasında rol oynar. Hücre büyümesinde de bilinen etkileri sebebiyle sağlıklı saç uzatmak ve saç dökülmesi konusunda ki dengeyi sağlar.

Biotin Eksikliği Nedir? Nasıl Önüne Geçilir?

Vücutta oluşabilecek biotin eksikliği durumunda saç dökülmelerinde artış, saç yapısında ve renginde bozulma ve beyazların oluşumu durumları gözlenmektedir.  Saçlarımızda bu gibi sorunlar varsa biotin eksikliği yaşıyor olmamız olası bir ihtimal olup, Biotin eksikliğini gidermek amaçlı Bioxcin gibi biotin şampuan üreten markaların ürünlerini kullanabilir ve saça ihtiyacı olan b7 vitamini sağlamış oluruz. Saçlarımızı uzatmak istememize rağmen yıprandığı için sürekli kestirmek zorunda kalıyorsak onlara ihtiyacı olan vitamini, Bioxcin Biotin şampuan ile verebiliriz.

Hangi Besinler Biotin İçerir?

Biotin’in sadece saçlar için yararlı olmadığını, saç bakımının da sadece bakım ürünleriyle yapılmadığını unutmamak gerekir. Gerekli vitaminleri saça dışarıdan olduğu kadar besin yoluyla da vermekte fayda var. Peki, hangi besinler biotin içerir? Süt, karaciğer, ceviz, tahıllar, kuruyemişler, somon balığı, soya fasulyesi, avokado, muz, karnabahar ve yumurta gibi ürünlerin tüketiminden vücudumuz için gerekli biotin desteğini sağlayabiliriz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın