Başarılı E-ticaret Sitelerinin Sırrı

0
96
görüntülenme

Günümüzde eticaret giderek hız kazanmaktadır. İnternet ortamında hizmetlerini tanıtmak isteyen pek çok firma sektördeki diğer firmaların bir adım önünde olmak durumundadır. Aksi takdirde eticaret uygulamasından istediği verimi elde edemeyebilir. Bunun için ise başvurulması gereken en etkili yöntemlerden biri eticaret seo denilen çalışmalarına ağırlık vermektir.

E-ticaret Seo Çalışmaları Nasıl Olmalı?

Eticaret uygulamasında seo çalışmalarının başarıya ulaşabilmesi için hızlı yanıt veren ve sorunsuz bir biçimde çalışan bir web sitesine ihtiyaç bulunuyor. Web sitesinin ihtiyaçlara cevap verebilecek biçimde tasarlanması ve sürekli olarak da güncellenmesi gerekiyor. Bu konuda işin profesyonelleri ile çalışmak da büyük fayda sağlayacak bir adımdır. Çünkü eticaret seo çalışmalarından hızlı verim almak adına sürekli ve yoğun bir biçimde yapılan çalışmalar zaman zaman arama motorları tarafından kandırılmaya yönelik olarak algılanabilir. Bu da sitenin ziyaretçi kaybına sebep olur.

Eticaret konusunda yapılacak olan arama motoru optimizasyonu çalışmalarında web sitesinin fark edilebilir hale gelmesi büyük önem taşıyor. Site içi ve site dışı çeşitli çalışmalar ile optimizasyon başarılı bir biçimde uygulanabilir. Akılda kolay kalan ve Seo dostu olarak da ifade edilen URL yapıları kullanmak bu çalışmaların en önemli noktaları arasında yer alıyor.

Satışa sunulan ürünler için yapılan açıklamalarda anahtar kelimelerin yeterli sayıda geçmesi oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra arama motoru optimizasyonu sağlayabilmesi için anahtar kelimelerin de doğru seçilmesi gerekir.

Eticaret’te Sosyal Medyanın Gücü

Sosyal medyayı dünyada olduğu gibi ülkemizde de hemen hemen herkes kullanıyor. Böyle yüksek bir potansiyele sahip olan bir platformu kullanmak eticaret üzerinden kar elde etmek isteyenler için büyük fırsatlar sunuyor.

  1. İnstagram hesabı açarak sosyal medyanın en etkili olan aracını kullanmak önemli bir adım olsa da bu platformda etkili olmak gereklidir.
  2. Sosyal medya hesabından her gün yeni bir fotoğraf paylaşarak hesabı sürekli aktif tutmak önemlidir.
  3. Aynı sektörde hizmet sağlamakta olan firmaların hesaplarını takip eden potansiyel müşteriler ile iletişim kurarak firmanın sosyal medya hesaplarını takip etmesini sağlamak da doğru bir çalışma olacaktır.
  4. Fotoğraflar kadar video çekimlerinin de paylaşılması gerekiyor.
  Forma Tasarla Sihirbazı Futbol Severleri Büyülüyor!

Tüm bunların yanı sıra google reklamları ya da email pazarlaması da kullanılabilir. Özellikle web sitesine yeni üyelik yapan müşteriler için hoş geldin kampanyaları adı alanında çeşitli çalışmalar yürütülebilir. Ayrıca zaman zaman yeni ürünlerin sisteme aktarıldığına dair mail yolu ile müşteriler bilgilendirilebilir. Bu durumda müşterilerin hangi tarzda bir ürün ile ilgilendiği takip edilerek her müşteri için farklı alternatifler ile bilgilendirme yapılabilir.

Eticarette yapılan Seo çalışmalarının başarıya ulaşabilmesi için mutlaka altyapısı güçlü ve ziyaretçiyi yormayan bir web sitesine sahip olmak gerekir. Bu noktada gözü yormayan renkler ve yazı tipi kullanılması önem kazanıyor. Bu detayların her biri arama motorunun web sitesini kaliteli olarak algılamasını sağlar.

Kaynak: https://ajansad.com/

İçerik Tablosu

Paylaş

Bir Cevap Yazın