Balkanlarda Yaz Tatili Yapılabilecek Yerler

0
1569
görüntülenme
Balkanlarda Yaz Tatili Yapılabilecek Yerler

Balkanlar’da yaz tatili yapmak isteyenler vizesiz gidebilecekleri bölgeler sayesinde hazırlıklarını kısa sürede tamamlayarak keyifli günler geçirmeye başlayabilirler. Deniz tatili yapmak için Yunanistan Adaları, İspanya, Fransa ve İtalya dışında bir alternatif düşünenler Balkanlardaki birbirinden güzel yerleri tercih ediyor. Sevimli şehirlerde, berrak denizlerde üstelik vizesiz bir tatil bir hayal olmaktan çıkabilir…

1- Kotor, Karadağ‘da Muhteşem Plajlar

UNESCO Dünya Mirası Listesinde kalan şehir, rüyalardan çıkma plajları, geleneksel lezzetleri yansıtan restoranları ve tarihi dokusuyla vizesiz Balkan tatili yapmak isteyenlerin ilk tercihi olarak düşünülebilir. Araba kiralayarak çevredeki plajlar görülebilir. Ayrıca Kotor’un muhteşem manzaraya sahip tepeleri ve samimi mekanları gidenleri mest ediyor.

2- Ohri, Makedonya‘da Ekonomik Bir Tatil

Ohri Gölü’nün kıyısında kalan kent, ziyaretçiler tarafından Bodrum’a benzetiliyor. Uygun bütçelerle dinlenmek, denize girmek, kafa dinlemek ve şehir stresinden uzaklaşmak isteyenler deniz ürünlerinin hem bol hem de ucuz olduğu bölgede tatilin tadını çıkarabilir.

3- Budva, Karadağ‘da Sessiz ve Sakin Bir Hayat

Haziran-Ekim ayları arasında tatil yapmak isteyenlerin en gözde tercihi olan bölge, şirin bir sahil kasabası olarak düşünülebilir. Plajlarının yanı sıra eğlenceli gece hayatıyla da turistlerin tercih ettiği bölgeye gidenler Sveti Stefan Adası’nı muhakkak ziyaret etmelidir.

4- Saranda, Arnavutluk‘ta Pırıl Pırıl Su

Pırıl pırıl deniziyle turistleri kendine hayran bırakan bölge, göz alıcı plajlarıyla da fark yaratmayı başarıyor. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Butrint Antik Kentine sadece 14 km uzaklıkta kalan bölge, Balkanlarda tatil için en yeni alternatif olarak değerlendirilebilir.

5- Avlonya, Arnavutluk‘da Saklı Cenneti Keşfedin!

Balkanlarda huzur arayanların tatil için tercih ettiği Avlonya, sahip olduğu Milli Parklarla yürüyüş tutkunlarına kucak açıyor. Kalabalıktan uzak kalmak isteyen ve turkuvaz sularda yaz boyu serinlemek isteyenler Mimar Sinan tarafından yapılmış eserlerle kendilerini Türkiye‘de zannedebilirler.

Bu sene klasik bir tatil yapmak yerine yeni yerler keşfetmek isteyenleri ağırlayan Balkan ülkeleri, sundukları kültür, eşsiz lezzetler, müzikler ve samimi ev sahipliğiyle sizi derinden etkileyebilir. Özellikle Şeker ve Kurban Bayramının yaz aylarına geldiği bugünlerde yaz tatil rotanızı Balkanlara çevirerek, farklı kültürlerin büyük bir uyum içinde yaşadığı yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Vizeli Balkan Turunun Odak Noktası: Yunanistan

Denizinden plajlarına, adalarından Türk mutfağını andıran lezzetlerine kadar herkeste ayrı bir iz bırakacak Yunanistan’da başta Atina olmak üzere; Halkidiki ve Thassos Adası gezilerek sanat ve felsefeyle iç içe bir yaz tatili yapılabilir. Tarih ve eğlencenin büyük bir uyum içinde bir araya geldiği bölgede, özel keşifler yapabilir ve en önemlisi yakın destinasyonlar seçerek tatilde daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Kısa tatil dönemlerinde dahi özel planlar yaparak yeni yerler görebilir yaz tatilinin tadını komşu ülkelerde çıkarabilirsiniz. Tatilinizi tek bir yerde geçirmeyi sevmiyorsanız ekonomik Balkanlar turlarına katılarak bölgeyi baştan sona gezebilir ve yaz tatilinin tadını yeni yerler keşfederek çıkarabilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın