Amsterdam Turu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0
683
görüntülenme
Amsterdam Turu Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Amsterdam Turu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Amsterdam turu hakkında bilgi vererek başlayacağımız Uçaklı Yurtdışı turları yazımızda tatil seçenekleri için pek çok ayrıntıyı bulabilirsiniz. Amsterdam farklı bir şehir yapısına sahip olan şehirdir. Daha önce hiç gitmeyenlerin tanıması açısından Hollanda’nın başkenti şeklinde tanımlama yapabiliriz. Başkent olmasına karşın ülke Lahey’den yönetiliyor bu da dünyada aslında çok fazla görülmeyen bir yönetim şeklidir. Amsterdam turu denildiğinde ilk önce değerlendirilmesi gereken şey iklim ve hava durumu olmak zorundadır. Bu önemli bir detaydır çünkü özellikle kış mevsiminde soğuk ve yağışlar sizin tura çıkmanızı engelleyecek kadar gerçektir. Eğer ki Amsterdam için bir tur seçeneği düşünüyorsanız o zaman kendinize uygun bir zaman seçmenizi tavsiye ediyorum. Amsterdam sevgililer ve yılbaşı turu denildiğinde kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yer olma özelliğine sahiptir. Bunun nedeni ise bu dönemlerde eğlencenin düzeyinin de çok yüksek olmasıdır.

Amsterdam’ a genel anlamda bakacak olursak dünyada en fazla ziyaret edilen 5. Şehirdir. Normal zamanlar içerisinde şehir merkezindeki nüfusun yoğunluğuna bakarsanız 1,5 milyon civarındadır. Şehrin içerisindeki kanallar ve küçük evler ile farklı bir şehir yapısını görebilirsiniz. Şehirde geçerli olan para birimi Euro’dur. Şehirde konuşulan resmi dil ise Flemenkçe’dir.

Amsterdam ile bizim ülkemizde 1 saat bir fark vardır. Bu bir saatlik geriden geliş ise şehrin genel yapısına etki etmeyecektir. Şehir bisikletler içinde oldukça uygundur bu nedenle de her yerde bisiklet parkı alanlarını ve yollarını görebilirsiniz.

Amsterdam denildiğinde dikkatlerinizi bir noktaya daha çevirmek istiyorum. Şehirde trafik neredeyse yok denilecek kadar az. Burada insanlar ulaşım aracı olarak bisikleti tercih ediyor. Bu da trafikte bir düzen yollarda bir güzellik ve gürültüden uzak caddeler anlamına geliyor. Amsterdam’da trafiğin az olmasının nedeni şehri yürüyerek dahi gezebilecek olmanız. Bu da şehrin içerisinde araca ihtiyacınız olmayacağı anlamına geliyor.

  Dünya Mutfakları

Amsterdam’dan bahsettik ancak biraz daha kalabalık olan bir tur tercih etmek istiyorsanız o zaman size Paris turu önerebilirim. Paris pek çok insanın görmek istediği şehirlerden bir tanesi. Amsterdam ile kıyaslanmayacak bir kalabalığa sahip ancak bir Eyfel kulesine çıkmak sizin bu kalabalığı unutmanıza da değecektir. Kulenin birkaç seyir alanı mevcut ve yukarı doğru çıktıkça aslında cesaretinizin de bir üst kademede olmayı gerektirdiğini söyleyebiliriz.  Gezmek isteyen bir insanın gidebileceği o kadar çok alternatif var ki mesela uçaklı İtalya turu bunlardan biri olabilir. Hayat kısa ve bu kısa hayat içerisinde imkanlarınız doğrultusunda ne kadar çok yer ve ülke gezerseniz bu sizin genel kültürünüz ve psikolojiniz içinde bir o kadar iyi olacaktır. Ancak burada önemli olan konu hangi tur firmasını seçeceğinizle alakalı bir durumdur. Şehrikeyif firması bu konuda sizin gitmek istediğiniz tüm ülkeler konusunda farklı alternatifler sunabiliyor.

Paylaş

Bir Cevap Yazın