Amerika tatil turu için gidebileceğiniz ülkeler

0
163
görüntülenme
Amerika tatil turu için gidebileceğiniz ülkeler
Amerika tatil turu için gidebileceğiniz ülkeler

Yurtdışında tatil yapmak, özellikle Amerika tatil turu seçeneklerini değerlendirmek istiyorsanız, sizin için çok iyi fırsatların sunulduğu sayfamızı dikkatle inceleyin.

Sektörün en eski temsilcilerinden olan MNG Turizm; sizin için en iyi Amerika Turu seçeneklerini sunuyor.

Amerika turları hangi şehirleri kapsar diye sorarsanız hayaller ülkesi Amerika için birçok tur seçeneği bulunur. Kuzey Amerika Turu, Güney Amerika Turu, Doğu Amerika Turu ya da Batı Amerika Turuna katılabilirsiniz.

Büyük Amerika turunda ise San Francisco, Los Angeles, Las Vegas ve New York gibi eyaletlerde konaklayarak harika bir Amerika turu geçirebilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri ülkeleri içinde sınırları içerisinde seyahat edecek olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için pasaport ayrımı yapmaksızın vize talep etmektedir.

Amerika vizesi ile seyahat etme zorunluluğu tüm pasaport türleri için geçerlidir. Amerika turuna çıkmadan önce hangi hazırlıkla yapılmalıdır sorusunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Öncelikle vize almış olmanız gerekir. Pasaportunuz da almayı unutmamalısınız.  Sürekli kullandığınız ilaçlar varsa almayı unutmamalısınız.

Amerika turları ile Meksika, Güney Amerika, Miami, Orlando, Doğu Amerika, New York gibi şehirleri dolaşabilirsiniz. Tur şirketiniz sizler için her gün ne yapılacağının yazdığı bir gezi planı dağıtacaktır.

Amerika turumuzu gün gün sıralarsak:

İstanbul- New York

İstanbul Havalimanından Amerika’nın en önemli şehri olan New York’a hareket. Yaklaşık 10 saatlik bir uçuştan sonra saat 10:45’de New York’a varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberimiz tarafından karşılanma ve özel aracımız ile otelimize transfer. (Odaları saat 15:00’den önce alamayacağız) Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği New York Şehir Turu’na katılabilirler.

New York

Sabah serbest vakit. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği New York Simgeleri turuna katılabilirler. Metro ile yapacağımız bu tur sırasında ilk önce dünyanın en yüksek binalarından biri olan Empire State Building binasına çıkmak için bu muhteşem yapıya geleceğiz. Yüksek hızlı asansörleri ile binanın 320 metre yüksekliğinde bulunan 86.kattaki ısıtma ve soğutma sistemine sahip terastan muhteşem bir New York manzarası seyredeceğiz.

Orlando

Sabah New York Havalimanına transferimiz olacak. Check-in ve uçuş işlemlerinden sonra Amerikan iç Hat Havayolları ile Orlando’ya hareket ediyoruz. Orlando’ya varışta rehberimiz tarafından karşılanma ve otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra serbest vakit. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Mall & Disney Springs Gece turuna katılabilirler. İlk önce gideceğimiz alışveriş merkezinde bölgenin en ucuz alışveriş imkanını bulacaksınız.  Daha sonra gideceğimiz Disney Downtown, içinde bir sürü bar ve restoranın bulunduğu bu eğlence ve zevk diyarında senenin 365 günü eğlenceleri düzenlenmektedir.

Miami

Sabah odalarımızı boşaltıp Miami’ye doğru yola çıkacağız. Otelimize transfer olmadan ön-ce arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Miami şehrini tanıtan yarım günlük panoramik şehir turuna katılabilirler.

Bu tur esnasında Coconut Grove, şu anda da belediye binası olarak kullanılan eski Panamerikan havayollarının deniz uçağı terminalini gördükten sonra Marina da fotoğraf molası vereceğiz. Bir birinden güzel evlerden oluşan Coral Gables, eskiden Mercan madeni olan ve şu an halka açık havuza dönüştürülen meşhur Mercan havuzu, Tarihi Biltmore oteli, Bay Side, Miami Beach, Lincoln road, önünde fotoğraf çekeceğimiz .

Miami Beach’in  sembollerinden biri olan Versace’nin mali-kanesi, zenginlerin mahallesi, Kübalı göçmenlerin oturduğu büyük bir mahalle olan Little Havana, şehrin eski harabe bölgelerinden olan ve şu an tüm dünyadan ünlü sokak boyama sanatçılarıyla beraber dev bir projeyle devasa sanat eserine çevrilen Wynwood bölgesi  göreceğimiz yerler arasında.

Miami- İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek, denize girmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Key West turuna katılabilirler. ABD’nin doğu kıyısındaki en güney kasabası olan Key West’e yapacağımız bu tam günlük turda özel aracımızla sabah erken Miami’den ayrılacağız.

Sol tarafımızda Atlantik okyanusu, sağ tarafımızda Meksika körfezi manzaraları eşliğinde yapacağımız keyifli yolculuğumuz esnasında Florida Keys olarak adlandırılan irili ufaklı birçok adacıktan geçecek bunları birbirine bağlayan kilometrelerce uzunluktaki köprülerden okyanusun muhteşem rengini fotoğraflama şansına sahip olacaksınız.

Diğer turlar için tıklayın.

Küba turu kampanyalarından bahsetmek gerekirse;

Öncelikle Küba Türk vatandaşları için vize uyguluyor. Pasaportlarınız ve gidiş tarihiniz ile birlikte anlaşmalı bir turizm acentasına gidip yaklaşık 40 Euro karşılığında alabiliyorsunuz. Orta düzeyde İngilizceniz varsa ve turla gidiyorsanız sorun yaşamazsınız. Geri kalanını zaten turunuz sizin için hallediyor.

Küba turu ne kadara mal olur diye sorarsanız seçtiğiniz tur şirketine göre size birçok farklı fiyat çıkacaktır. Bazı tur şirketleri erken rezervasyon ile satış yaparken bazıları erken rezervasyonu göz önünde bulundurmazlar. Yine ortalama bir Küba turunun fiyatı kişi başı 1399 Eurodan başlıyor dememiz mümkündür. Bazı şirketler iki kişi üzerinden özel indirim uygulamaktadır. Küba’ yı ziyaret etmek için en uygun zaman Ocak ve mayıs ayları arasındaki zaman dilimidir. Çünkü Havanın çok sıcak olmadığı ve ayrıca fırtınaların da olmadığı zaman dilimini seçmek gerekir.

Ülkemizde düzenlenen turlar bunu zaten göz önünde bulundurduğu için size en uygun seçenekle Küba turuna çıkabilirsiniz.

Küba turu fiyatları için tıklayın

Meksika turlarına göz atarsak;

Meksika turları Meksika- Kolombiya Turu- Meksika -Küba Turu- Meksika-Guetemala- Honduras- Belize Turu, Cancun Turu ve Meksika – Maya Rivierası Turu olmak üzere karşımıza çıkar.

Bir Latin Amerika ülkesi olan Meksika farklı dokusu ile son derece dikkat çeken yerlerden birisidir. Meksika turlarında birçok Kültür, sanat ve tarihi mekanları gezersiniz.

Çok kültürlü eşsiz bir medeniyet ile tanışırsınız. Meksika’da etkin olarak kullanılan dil İspanyolcadır. Ülkede en yaygın bu dil kullanılsa da bunun dışında kullanılan 67 farklı dil vardır. Meksika farklı kültürlere ev sahipliği yapan bir ülkedir ve bu nedenle bölgede konuşulan farklı diller vardır.

Farklı lezzetler tadarsınız. Son derece zengin bir mutfağa sahip olan Meksika’da oldukça lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Farklı kültürler ülkenin mutfağına da etki etmiş ve oldukça çeşitli bir hale getirmiştir. Bunun yanında ülkede en fazla tüketilen ve en meşhur olan ürün mısırdır. Ayrıca en fazla tüketilen yemeklerden biri sıcak tortilla olmaktadır. Ayrıca ülkede neredeyse her köşe başında Antojitos adı verilen atıştırmalıklar satılmaktadır.

Sevdikleriniz için özel hediyeler alabilirsiniz. Ülkenin çeşitli kentlerinde herhangi bir Avrupa ülkesinde bulabileceğiniz her şeye ulaşabilmeniz mümkündür. Özellikle Amerika sınırında yer alan illerde, ciddi bir alışveriş ortamından söz etmek mümkündür. Yöresel ürünlere ise hemen her yerde kolayca ulaşabilirsiniz.

Meksika turlarına göz atmak için tıklayın

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın