Almanya’ya Nasıl Taşınabilirim?

0
282
görüntülenme
Almanya'ya Nasıl Taşınabilirim?
Almanya'ya Nasıl Taşınabilirim?

Günümüz dünyasında bir yerden başka bir yere seyahat etmek çok olağan ve basit bir durum haline gelmesinin yanı sıra başka bir ülkede yaşamaya karar vermek hatta yaşamak için tercih etmiş olduğunuz ülkeye mevcut ev eşyalarımızı göndermek düşünülenin aksine zor ve pahalı bir süreç değildir. Son yıllarda bir çok birey Türkiye’den başka ülkelere taşınmak için planlar yapıyor yada taşınıyor, özellikle her yıl binlerce aile başta Almanya olmak üzere bir çok Avrupa ülkesine göç etmekte bununla birlikte evlerinde bulunan mevcut ev eşyalarını da taşınmış olduğu yeni evlerine taşımaktalar çünkü gerek kalite açısından olsun gerek maliyeti olsun, Türkiye’deki mobilyalar bir çok yönden Avrupa ülkelerindeki mobilyalardan daha avantajlıdır bu yüzden nakliye masrafı göze alınabilir bir durumdur. İnternet dünyasında Almanya evden eve nakliyat denilince Marsel İnternational Movers en çok tercih edilen firmalar arasındadır.

Almanya’ya Ev Eşyalarımı Nasıl Gönderebilirim?

Almanya ev eşyalarınızı herhangi bir gümrük vergisi ödemeden taşıyabilmeniz için öncelikle yasal olarak sahip olmanız gerek bazı hususlar var. Eğer Almanya’da oturma izniniz, vatandaşlık statüsü, iş davetiyesi, Nato personeli veya diplomat görev gereği kısa ve uzun süreli taşınmanız durumunda herhangi bir gümrük vergisi ödemeden sanki Türkiye’den başka bir şehre taşınıyormuşsunuz gibi ev eşyalarınızı Almanya’daki yeni evinize taşıttırabilirsiniz.

Eğer Almanya’da oturma izniniz 1 yıldır mevcutsa bu durumda taşıma yapacağınız ev eşyaları zati eşya kapsamında alınmaz, gümrük vergisine tabi olacaktır. Eşyanızın metreküp miktarına bağlı olarak bir fatura kesilir ve fatura bedelinin %18 gümrük vergisi olarak Alman gümrüğünde bu ücret ödemeniz gerekecektir.

Almanya eşya taşıma konunda yasal olarak bir probleminiz yoksa süreci sizin adınıza yürütebilecek doğru bir firma tercihi yapmak sağlıklı bir taşınma deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. Kurumsal bir uluslararası evde eve nakliyat firması sizin adınıza tüm süreci yürütebilir; gümrük, paketleme, eşyaların taşınması ve tüm süreç için gerek tüm hizmetleri bir arada sunmaktadır.

Almanya’ya Taşınmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Daha öncede dediğimiz gibi gerekli yasal yükümlüklere sahip olduğunuz zaman geriye sadece kurumsal bir taşıma firmasıyla anlaşmak kaldı çünkü bu taşınmanın en önemli aşaması. Taşınmanızı kolaylaştırarak sizin adınıza gerekli yasal işlemleri yapabilecek bilgi birikimine ve kurumsallığa sahip bir şirket sayesinde yurtdışına taşınmak zormuş algısın ötesine geçmenize olanak sağlayacaktır. Anlaşmış olduğunuz firma sizin adınıza gümrük ve yasal yükümlülükleri yapabilmesi için sizden bir takım evraklar isteyecektir, bunlar genellikle şöyledir;

  • Pasaport ve kimlik fotokopisi
  • Vekaletname ( Anlaşmış olduğunuz şirket tarafından size verilen vekaletname örneği üzerinde herhangi bir noterden  yabancı vatandaşsanız konsolosluğunuzdan çıkarttırabilirsiniz.)
  • Adli sicil kaydı. ( E devlet üzerinde alınabilir.)
  • Nüfus kaydı. ( E devlet üzerinde alınabilir.)
  • Tarihçeli yerleşim belgesi. ( E devlet üzerinde alınabilir.)

Almanya Eşya Taşıma Fiyatlar Ne Kadar?

Uluslararası eşya taşıma sektöründe net ve sabit bir fiyat yoktur çünkü fiyat hesaplanırken bir çok şey göz önüne alınır örneğin eşyanız nereden teslim alınacak ve nereye teslim edilecek, eşyanızın sigortalama değeri ve eşyanızın miktarına bağlı olarak size sunulacak fiyat teklifi farklılık gösterilmektedir. Eşyanın hacmine göre yani birim başı metreküp (m3) üzeri fiyatlandırılma yapılmaktadır ve Almanya eşya taşıma fiyatları metreküp birim başı 110 Euro ile 140 Euro arası fiyatlandırılma yapılmaktadır ayrıca istediğiniz ek hizmetle göre bu rakam farklılık gösterebilir. Marsel Uluslararası evden eve nakliyat 2001 yıllından beri başta Avrupa olmak üzere tüm dünya zati eşya taşımacılığı hizmetini birinci sınıf kalitede sunmaktadır.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın