Yağmur Ormanları

0
1214
görüntülenme
Yağmur Ormanları
Yağmur Ormanları

Tropikal yağmur ormanlarının gizemli yeşilliklerini keşfetmeye hazır mısınız?

Güney Amerika’nın kuzeyindeki doğa harikaları, yağmur ormanlarıdır. Birbirinden farklı egzotik bitki bulunduran yağmur ormanları, adı üstünde çok yağmur alır ama bu yağmur bir sürü ağacı, bitkiyi ve başka canlıları beslemektedir. Bu yağmur ormanlarının içinde yaşayan çok çeşitli hayvanlar ve kabileler vardır.

Bu kabileler; dış dünyanın teknolojisinden uzak kalmış, tarım ve balıkçılıkla geçinmektedirler. Bu ayrıcalıklarıyla çok fazla ihracat yapıyorlar. Bunca ticaret yapmalarına rağmen hâlâ kendi yaşam biçimlerine sadık kalıyor ve teknolojiyi reddediyorlardır.

Yağmur ormanlarında birçok canlı yaşamaktadır. Yağmur ormanları; harpia kartalı, kırmızı pirinalar, su samurları, boa yılanı ve daha nicelerine ev sahipliği yapmaktadır.

Dünya üzerindeki bitki türlerinin üçte ikisi burada yetişir. Kakao, kahve, orkide, kauçuk… Hatta sadece yağmur ormanlarında yetişen bazı bitkiler, günlük hayatta ilaç olarak da kullanılabilmektedir. Bence yağmur ormanları gerçekten büyüleyici bir yer ama çok da tehlikeli olabilir. Günlük ihtiyaçlarını bu yağmur ormanlarından karşılayan ülkeler, bu sayede zengin olmuştur.

  Türkiye'de Kamp Kurabileceğiniz 11 Yer
Paylaş

Bir Cevap Yazın