Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

1
989
görüntülenme
Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?
Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Öncelikle seyahat tarihini önceden belirleyerek uçak biletinizi erken almanız size çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Alacağınız uçak bileti seyahatinizin dönemine, haftanın günlerine yada özel günlere göre fiyat farklılıkları gösterebilir. Genelde hafta içi fiyatlar daha uygun olur. Hafta sonuna doğru ise uçak bileti fiyatları artmaya başlar.

Yaz döneminde tatil bölgelerine olan uçuşların fiyatları daha yüksektir. Bazı durumlarda hava yolu şirketleri boş kalan uçakları doldurmak amacıyla yakın olan uçuşlarda da promosyonlu bilet satışlarını başlatır. Ancak promosyonlu biletlerde iptal, iade ve değişikliğe izin verilmediğini unutmamak gerekir.

Charter Uçuş Nedir?

Charter uçuş uçağın bir seyahat firması ya da havayolu tarafından kiralanması ve bir bölge için özel sefer düzenlenmesidir. Genel olarak kiralama işlemlerinin yapılmasıyla seferler tarifeli uçuşlara kısayla daha uygun fiyatta sunulur. Bu durumda charter, kelime anlamında olduğu gibi özel bir uçuş sağlamakta, dolayısıyla seyahat acentalarının toplu uçuş imkanları durumunda özellikle tatil dönemi sürecinde ya da dini anlamlı ziyaretler için tercih edilir. Charter uçuşlar genel olarak gidiş-dönüş karşılıklı düzenlenir. Bu sayede uçuşlar çok daha uygun fiyatlarda tamamlanabilir.

Bazı dönemlerde yoğun olarak charter uçuşlar düzenlenir. Örneğin yaz döneminde Almanya ya da Rusya’dan Antalya’ya çok sayıda charter sefer yapılır.

  Avrupa’ya Gidenlerin Mutlaka Görmesi Gereken Mekanlar

1 Yorum

Bir Cevap Yazın