Güzel Ve Genç Bir Görünüm Her Kadının Hakkı

0
272
görüntülenme
Güzel Ve Genç Bir Görünüm Her Kadının Hakkı
Güzel Ve Genç Bir Görünüm Her Kadının Hakkı

Son zamanların popüler uygulamalarından olan botoks kapsamında kırışıklıkların açılması ve belirli bir derecede germe ve yukarı çekme işlemi için colustridium botulinium adlı bakteriden üretilen toksin kullanılıyor.

Genetik faktörlere ve çevresel etkilere bağlı olarak zaman içerisinde yüz bölgesinde kırışıklıklar oluşabiliyor. Sıklıkla kullanılan mimikler bölgedeki kas gruplarını hareket ettirdiğinden zaman içerisinde bu kas gruplarının üzerinde yer alan deride kırışıklıklar meydana gelebiliyor. Yüzde alın ve göz çevresinde oluşan kırışıklıklar kişinin normalden daha yorgun, yaşlı ya da asık suratlı görünmesine neden olabiliyor. Botoks uygulaması bu kırışıklıkların ortadan kaldırılması ya da hafifletilmesi için yapılabilecek uygulamalar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Botoks uygulamaları ile alın çizgilerine ve göz çevresi kırışıklıklarına müdahale edilebiliyor. Ayrıca kaşların bir miktar kaldırılması ve kaş arası bölgesine müdahale edilmesi ile daha dinamik bir görünüm elde edilip çatık kaşlı görünümden de uzaklaşılabiliyor.

Botoks Uygulamaları İle Daha Genç Bir Görünüm Elde Edebilirsiniz

Botox İstanbul ve diğer metropollerimizde sıklıkla tercih edilen uygulamalardan olup Op.Dr.Evren İşçi Kliniği’nin uzman ekibi botox uygulamalarındaki başarısı ile ön plana çıkıyor. Botoks uygulamaları uzmanlık gerektiren uygulamalar olup ince iğne ucu olan küçük enjektörlerle deri tabakası geçilerek alttaki kas tabakasına uygulanıyor. Terleme ve mezobotoks tedavilerinde ise uygulama derinin dermis tabakasına yapılıyor. Böylece sorunun meydana geldiği deri tabakasında doğrudan bir etki sağlanmış oluyor.

Botoks uygulaması kapsamında kas ile probleme neden olan sinir uçları arasında iletkenlik kesiliyor ve belirli bir derecede sinir uçlarının işlevi askıya alınmış oluyor. Botoks işlemi; kırışıklık ve aşağı düşmüş küçük bölgelerin tedavi edilebilmesi için hemen hemen uygun görülen her alana uygulanabiliyor. Botoks uygulamasının en çok yapıldığı bölgelerin ; alın bölgesi, burun ucu, dudak çevresi, burun kenarları, kaş, boyun, eller, dekolte, göz altı ve kaz ayakları bölgesi olduğu biliniyor.

Botoks en genel tanımıyla deriye bağlı bulunan yüzeysel kasların gevşetilmesi yoluyla kırışıklıkların rahatlatılması ve yumuşatılması için kullanılıyor. Kasların gevşemesine bağlı olarak daha fazla kırışıklık oluşması engelleniyor ve daha taze bir görünüm ortaya çıkıyor. Tekrarlandıkça daha uzun süreli bir etkiye sahip olan botoks ciltteki kırışmayı da yavaşlatıyor. Botoks uygulaması ile çene kaslarının rahatlatılmasına bağlı olarak yüzdeki genel gerginliğin azaltılması da söz konusu olabiliyor. Böylece stres ve diş sıkma sorunu üzerinde de olumlu bir etki yaratılmış oluyor.

Botoks işlemi; hamilelere, emziren kadınlara, kanama bozukluğu olan kişilere, kas hastalığı olanlara, kanser hastalarına, kan sulandırıcı kullanan kişilere, ileri yaşta ve kırışıklığı çok derinleşmiş olan hastalara uygulanmıyor. Botoks uygulamasının ardından cildin 1 gün boyunca darbelerden korunması, ovuşturulmaması ve güneşten koruyucu krem kullanılması gerekiyor. İşlemden sonraki 2 gün aşırı sıcaktan, saunadan, hamamdan uzak durulması ve yüzüstü yatılmaması uzmanların önerileri arasında bulunuyor.

Botoks işlemi cerrahi işlemler gibi kalıcı bir etkiye sahip olmadığından kişinin ihtiyaçlarına göre tekrar edilme gerekliliği belirlenebiliyor. Aynı zamanda mimik kullanımının derecesine ve kişinin cilt tipinin özelliklerine göre de uygulamanın belirli aralıklarla tekrarlanması ihtiyacı oluşabiliyor. Kişi özelinde değişmekle birlikte botoks uygulaması çoğunlukla 4-6 ayda bir tekrarlanıyor. Bu sayede uygulamanın etkisinin daha kalıcı olması sağlanabiliyor. Düzenli uygulama ile uygulamanın yapıldığı bölgedeki kası kasılması engellenip gölge mimik yapmamak üzere eğitilmiş oluyor. Ve uygulama sıklığı zaman içerisinde azalıyor.

İnatçı Yağlardan Kurtulmanın Yolu Liposuction

Obezite türü kilo problemleri yaşamamakla birlikte zayıflama yöntemiyle giderilemeyen bölgesel yağlanmalara sahip olan kişilerin tercih ettiği liposuction İstanbul ve diğer illerimizde büyük ilgi görüyor. Liposuction ameliyatı ile kişide var olan fazla yağ dokusu uzaklaştırılıyor ve vücudun daha iyi bir şekle sahip olması sağlanıyor. Liposuction ameliyatı genellikle kaçla, karın, diz, basen ve bel gibi inatçı yağlanmaların ve bölgesel fazlalıkların bulunduğu bölgelere uygulanıyor.

Liposuction ameliyatlarında farklı yöntemlerle daha akışkan hale getirilmiş olan yağ dokuları; 1-2 mm’lik kesiler içerisinden 2-3 mm çapındaki ince uzun kanüller aracılığıyla vakumlanarak uzaklaştırılıyor. Bununla birlikte liposuction uygulaması yaptırmayı düşünen kişilerin öncelikle bunun bir zayıflama yöntemi olmadığını kabul etmeleri gerekiyor. Liposuction yalnızca bölgesel incelme ve vücut hatlarının daha düzgün hale gelmesinde kullanılan bir yöntem olarak öne çıkıyor. Bölgesel dirençli yağlanma dışında kilo problemi olan kişilerin öncelikle kontrollü bir spor ve diyet programı ile fazla kilolarından kurtulmaları, ardından diyetle kurtulamadıkları yağ fazlalıkları için bu yönteme başvurmaları gerekiyor.

Liposuction ameliyatı sistemik bir sağlık sorunu yaşamayan, hamile ya da yeni doğum yapmış olmayan kişilere uygulanabiliyor. Liposuction uygulamasında yaş bir engel olarak kabul edilmemekle birlikte deri elastikiyetinin yaşa bağlı kaybı durumunda ileri yaştaki bazı hastalara uygulanmaması söz konusu olabiliyor. Liposuction uygulamasının ardından yeniden kilo almanın ve bölgesel yağlanmaların önlenebilmesi için yaşam şekline, sağlıklı beslenmeye ve düzenli spor yapılmasına özen gösterilmesi dikkat edilmesi gereken konuların başında geliyor.

Detaylı bilgi almak için: https://drevrenisci.com/

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın