Turizm Çalışanları İçin İş İlanları

0
457
görüntülenme
Turizm Çalışanları İçin İş İlanları
Turizm Çalışanları İçin İş İlanları

Özellikle sahil yörelerinde ve yaz aylarında hareketlenen turizm sektörü, bazıları sezonluk bazıları yıl boyunca devam eden iş imkânları yaratan önemli bir sektör olarak görünüyor.

Resepsiyonist, bellboy, meydancı, operasyon müdürü, garson, terzi, kat şefi, steward, yönetici gibi çok farklı pozisyonlar için eleman arayan turizm sektörlerindeki firmalar personel alımını insan kaynakları sitesi, iş bulma sitesi, iş arama sitesi gibi farklı isimlerle tanınan web sitelerinden yapmayı tercih ediyorlar. Öne çıkan 2-3 sitede bulunan milyonlarca CV, turizm sektöründe faaliyet gösteren firmaların ve diğer sektörlerde hizmet veren firmaların aradıkları niteliklere sahip olan personele ulaşmalarını kolaylaştırıyor.

Turizm sektöründeki iş ilanları pek çok farklı pozisyonu doldurmayı hedefleyen ilanlar olarak görünüyorlar.

Bu nedenle eleman aradıkları pozisyonlarla ilgili iş ilanlarını iş bulma sitelerine vermeyi tercih eden turizm sektörü firmaları ve diğer sektörlerdeki firmalar, ilan verecekleri siteyi de veri tabanında bulunan CV sayısı, sitenin kullanım kolaylığı ve adaylara-firmalara yardımcı olma konusundaki başarılarına (yani adayları işe yerleştirme verileri) göre tespit ediyorlar.

İş arayan kişiler açısından bakıldığında ise, turizm sektöründe veya başka sektörlerde iş arayan kişilerin başarılı bir sonuç elde etmelerinin en kolay yolu iş bulma sitelerinin sundukları imkânlardan faydalanmak olarak görünüyor.

İş Başvurusu Siteleri (İş ilanı siteleri-İş bulma siteleri)

İş başvurusu siteleri arasında öne çıkan web siteleri secretcv, kariyernet, yenibiris gibi siteler olarak görünüyor. Bu sitelerin ortak özellikleri sektörde yaklaşık 20 yıldır bulunmaları, on binlerce üye firmanın ve milyonlarca adayın bilgilerini veri tabanlarında saklamaları olarak görünüyor.

Bu siteler değerlendirildiğinde öne çıkmayı başaran site ise secretcv oluyor. Adayların hazırladıkları CV’lerde verdikleri kişisel bilgilerini yani adları, soyadları, adresleri, telefon numaraları gibi bilgileri gizlemelerine imkân tanıyan site, kişisel bilgilerin korunmasına verdiği önem sayesinde iş başvurusu siteler arasında öne çıkmayı başaran site oluyor.

Yaklaşık 20 yıldır yayında olan secretcv, adayları işe yerleştirmekteki başarısı, basılı yayınlara verdiği önem ve adayların kişisel bilgilerini korumasını sağlayan gizlilik ilkesi sayesinde öne çıkıyor.

Secretcv.com dergisi, secretcv.com ilan gazetesi, basımını ve sponsorluğunu üstlendiği iş dünyası kitapları sayesinde de sektörde başrol oyuncusu olduğunu gösteren site, tüm sektörlerde olduğu gibi turizm çalışanlarıyla ilgili iş ilamları konusunda da lider web sitesi olmayı başarıyor.

Secretcv Turizm Çalışanları İş İlanları

Ekim ayında bulunduğumuz günlerde (yani sezon sonu kabul edilebilecek bir tarihte) secretcv adresinde yaptığımız filtreleme sonucunda ulaştığımız ‘Turizm ve Otel Stajyer için İş İlanları’nın sayısı 596 adet. Sezon başında veya sezon ortasında yapılacak aramalarda birkaç bin iş ilanı olacağı tahmin edilebilir.

Söz konusu olan 600 kadar iş ilanıyla aranan personel otel müdürü, satış temsilcisi, otel teknik müdürü, pasta şefi, stajyer gibi çok farklı pozisyonlar için aranan personel olarak görünüyorlar. İlanların büyük bir çoğunluğunda yabancı dil şartı (genellikle İngilizce) göze çarpıyor. İlanların talep ettikleri diğer nitelikler değişebiliyor. Tecrübeli ya da tecrübesiz personel, bilgisayar kullanım seviyesi (bazı programlar) iyi olan personel, belli yaş aralığında ya da farklı cinsiyetlerde (bay ya da bayan) arayan iş ilanları bulunuyor. Genellikle ortak olan ‘iyi seviyede yabancı dil bilgisi’ kriterinin haricinde, açık pozisyon için gerekli olan nitelikleri taşıyan kişiler aranıyor.

Secretcv, tüm sektörlerde iş bulmanın en kolay yolunu gösteren ve yaptığı işe önem verdiğini gösteren faaliyetleriyle dikkat çekmeyi başaran bir web sitesi.

Turizm iş ilanları hakkında bilgi almak istiyorsanız ve CV hazırlayarak kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz işlere başvurmak istiyorsanız secretcv web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Farklı sektörlerdeki iş ilanlarını görmek ya da siteye üye olmak amacındaysanız, sitenin ana sayfasına giderek uygun linki kullanmayı (sağ üstte – CV Oluştur) ya da sitedeki arama motorunda filtreleme yaparak (şehir, sektör, pozisyon) arama yapmayı da deneyebilirsiniz. Hizmet verdiği 20 yaklaşık 20 yıllık süre içinde milyonlarca adaya iş bulan secretcv, sizin de hayalinizdeki işe kavuşmanızı sağlayan site olabilir.

İçerik Tablosu

Paylaş

Bir Cevap Yazın