ErkeklerSoruyor’da kariyer dünyasına ilişkin en çok ilgi gören sorular

0
144
görüntülenme

Yayın hayatına kısa bir süre önce başlamasına rağmen geçen zaman içinde 13 farklı kategorisinde yüzlerce farklı soru yer aldı ErkeklerSoruyor sitesinde.

Site genel olarak kullanıcıları tarafından sorulan soruların yine site kullanıcıları tarafından cevaplandığı bir konsept üzerinden yayın yapıyor. Sitede kullanıcılar tarafından sorulan sorulara verilen cevaplar ve ardından bu cevaplara gelen yorumlar da sitede karşılıklı bir etkileşim havası oluşturuyor. Bu özelliğiyle de ErkeklerSoruyor’u bir sosyal medya platformu olarak düşünmek de bir yerde mümkün.

Biz de bu sitede yer alan https://www.erkeklersoruyor.com/is-kariyer linkinde sorulmuş ve en çok etkileşim alan sorular ve site kullanıcılarının bu sorulara verdiği cevaplara yer vermek istedik.

Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

Sitedeki “İş Kariyer” başlığı altında elbette ki en çok merak edilen konuların başında iş fikirleri veya zengin olmaya yönelik konular gelmektedir. Zengin olma konusu açıldığında da şüphesiz borsa muteber seçeneklerden biri olarak görülür.

Bu nedenle en çok etkileşim alan soruların başında borsadan nasıl zengin olurum sorusu gelmektedir.

Bu soruya site kullanıcıları tarafından verilen yanıtlarda ise birtakım tavsiyeler sunulmuştur. Borsadan zengin olmak isteyenlere ErkeklerSoruyor kullanıcıları şu tavsiyeleri vermiştir:

 • Öncelikle borsadaki temel mantık; çok büyük ve kar edecek bir firma kurması mümkün olmayan kişilerin bu tarz büyük firmalara ortak olması olarak düşünülmelidir.
 • İşin teknik boyutuna dair bir şeyler bilmeden ve her şeyden önemlisi de içeriden bilgi almadan kısa vadede borsada voleyi vurmak mümkün değildir. Bu yüzden borsaya yatırım yapmak isteyenlerin muhakkak bir yatırımının süresi en az 1 yıl olmalıdır.

Home Office iş nasıl bulunur? Evden yapılacak iş fikirleri nelerdir?

Evden çalışılan bir işe sahip olmak pek çok kişinin hayallerinden biri. Hele ki COVID – 19 ile birlikte bunun önemi daha da arttı. Bu yüzden ErkeklerSoruyor’da da en çok etkileşim alan sorular içerisinde bu soruya da yer verilmiş durumda.

ErkeklerSoruyor’da home office yapılabilecek iş önerileri olarak verilen öneriler ise sorunun altında şu şekilde belirtilmiş:

 • Web sayfa tasarım & kodlama
 • Mobil uygulama geliştirme
 • Grafik tasarımı
 • İnternet sitelerinde makale yayımı

Bu tarz işler de genel olarak freelance platformları üzerinden yapılıyor.

Bir girişimcinin temel özellikleri neler olmalıdır?

En çok etkileşim alan ErkeklerSoruyor “İş Kariyer” kategorisi soru gönderilerinin sonuncusu ise bir girişimcinin özelliklerinin neler olması gerektiğine dair sorudur.

Soruya ayrıntılı olarak verilen ve en beğenilen görüşte bir girişimcinin sahip olması gereken özellikler şu şekilde belirtilmiş:

 • Tutku
 • Özgüven
 • Yaratıcılık
 • Esneklik
 • Kararlılık
 • İleri Görüşlülük
 • Zaman Yönetimi
 • Liderlik Ruhu

Ayrıca planlı ve programlı olmak, başına gelebilecek her türlü şeye karşı hazırlıklı olmak ve doğru zamanda doğru yerde riski göze alabilen bir yapıya sahip olması da diğer özellikleri olarak belirtilmiştir.

2020’nin en iyi programlama dilleri nelerdir?

Kariyeri ile ilgilenen kişilerin en sık sordukları sorular arasında geleceğin parlayan mesleği olarak görülen yazılımcılık alanında en popüler yazılım dillerinin neler olduğuna dair bu soru yer almaktadır.

Soruya verilen cevapta en iyi yazılım dili diye bir şeyin olmayacağı ve yazılım ile ilgilenen bir kişinin her şeyden önce hangi dili seçeceğine dil ve yazılım öğrenme amacının yön vermesi gerektiği belirtilmiştir. Ancak bir beklenti veya belirgin bir amacı olmayan bir kişinin dil seçmesi söz konusu ise burada da en çok kullanılan ve daha kolay öğrenme kaynağının bulunabileceği ana akım yazılım dillerine yönelmek mantıklı olacaktır.

Paylaş

Bir Cevap Yazın