Spa Otel Nedir?

0
635
görüntülenme
Spa Otel Nedir?
Spa Otel Nedir?

SPA son dönemlerde birçok insan tarafından fazlaca araştırmaya ve konuşulmaya başlanan bir kültürdür. Bunun sebebi ise kalabalık insan nüfusu, hava kirliliği, yoğun çalışmaktan oluşan stres ve sağlıksız beslenmek gibi birçok farklı konudur. Sağlığı, zindeliği, iyileşmeyi, estetik ve güzelliği anlatan SPA, birçok faydası ile insanları mutlu eden bir ihtiyaçtır. Siz de yoğun iş hayatından sıkılıp sakinleşmek ve yeniden canlanmak isterseniz SPA yaptırabilirsiniz.

SPA Nedir?

Son zamanlarda daha sık duymaya başladığımız SPA nedir? Kısaca açıklanacak olursa, suyun iyileştirici etkisi kullanılarak yapılan bir terapi yöntemidir. Su ile uygulanan bir masaj türü olan SPA sırasında doğal taşların enerjisinden de faydalanılır. Kişinin ihtiyacına göre bir yöntem belirlendikten sonra uygulanan masaj sırasında doğal taşlar ve aromatik yağlar da uygulamaya dahil edilebilir. Suyun iyileştirici etkisi çok eski dönemlerden beri bilinir ve kullanılır. SPA ise Romalılar zamanından beri uygulanan su terapi yöntemlerinden biridir. Bu terapi yöntemi sayesinde kan dolaşımı daha düzenli hale gelir.

Günlük hayatınızda; özellikle şehir hayatının boğucu etkisi, zararlı egzoz gazları size zarar verebilir. SPA sayesinde toksinler vücuttan daha hızlı atılarak sizi rahatlatır. Sindirim sistemini daha düzenli çalıştırır ve olası sağlık sorunlarının da önüne geçer. Sadece mental olarak değil fiziksel rahatlık da sağlayan SPA deneyimini, düzenli olarak tercih edebilirsiniz. Yaşlılar için de tavsiye edilen SPA, romatizmal hastalıkların iyileşmesine yardımcı olabilir. Kasları yumuşatıp gevşeten bu tedavi yöntemi bedensel çalışan kişiler ve sporcular için de çok yararlıdır. Yoğun tempo sonrasında sertleşen ve yorulan adele yapısındaki ağrıları ve spazmları giderir.

SPA’nın Faydaları Nelerdir?

Vücut masajı genel olarak ruh sağlığını güçlendirmek ve fiziksel olarak iyi hissetmek için yapılan bir terapi yöntemidir. Bu yöntem kişilere fazlasıyla fayda sağlar. SPA’nın faydaları ise şunlardır;

  • Vücudun enerji kanallarını aktive eder ve vücut dinamizmini yeniler.
  • Zihinsel yorgunluk, ağır iş temposu, beyin yorgunluğu ve stresin sinir sistemi üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirerek zindelik verir.
  • Vücuttaki aşırı elektrik yükünü alarak rahatlama sağlar.
  • Fazla elektrik yükünü atması sayesinde çevrenizle olan iletişimi kuvvetlendirir.
  • Geceleri uyku bozuklukları ve gerginlik gibi depresif problemleri iyileştirici etkiye sahiptir.
  • Yağların daha kolay eritilip vücudun daha formda olmasına, cilt ve deri dokusunun daha pürüzsüz olmasına ve güzelleşmeye büyük katkı sağlar.
  • Ölü derileri temizler ve cildi canlandırır. Bu sayede özgüveninizi artırarak daha iyi noktalara gelmenize olanak verir.
  • Kan dolaşımını hızlandırır ve bu etkisi selülit tedavisinde de kullanılır.

SPA’da Ne Giyilir?

Eski çağlardan beri kullanılan SPA’nın etkisini artırmak ve daha faydalı olmasını sağlamak için sorulması gereken önemli sorular bulunur. Bu soruların başında “SPA’da ne giyilir” ve “SPA kuralları nelerdir?” gelir. SPA kurallarına bakıldığı zaman masaj randevularına randevu saatinden en az 15 dakika önce gelinmesi tavsiye edilir. Kişi bu süre içerisinde duş alarak masaja hazırlanmalıdır. Ayrıca kişilerin masaj başlamadan önce, varsa sorunlu bölgeleri ile ilgili önemli bilgileri terapistlere vermesi gerekir. Bu sayede terapi sırasında oluşabilecek olası sağlık problemlerinin önüne geçilir. Diğer yandan SPA alanları rahatlamaya yönelik ortamlar olduğu için cep telefonlarını soyunma odasına bırakmak daha sağlıklı bir karardır. Elbette ki “SPA’da ne giyilir?” sorusu da çok önemlidir. Terapiden önce havlu, terlik, bornoz gibi ekipmanlar yetkililer tarafından size verilir. Dilerseniz sauna ve hamam gibi ortamlarda mayo bikini tarzı kıyafetler giyebilirsiniz. Ancak SPA’nın amacı rahatlamak ve gevşemek olduğu için sadece havlu yeterli olacaktır. Siz de SPA’ya gitmeyi ve rahatlamayı düşünürseniz holimax.com sitesine girerek size en uygun SPA otelini bulup rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın