Soba ve Isıtıcı Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli ve Çeşitleri Nelerdir?

0
587
görüntülenme
Soba ve Isıtıcı Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli ve Çeşitleri Nelerdir?
Soba ve Isıtıcı Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli ve Çeşitleri Nelerdir?

Sobalar ve ısıtıcılar soğuk havalarda çalıştıkları alanları ısıtmak için geliştirilmiş ürünlerdir. Duvar tipi, ayaklı, fanlı ve radyatör gibi birçok çeşide ve şık tasarımlara sahiptir. Hem açık hem de kapalı alanlarda Novabazar.com adresinden inceleyebileceğiniz  sobalar ve ısıtıcılar büyük konfor ve kolaylık sağlamaktadırlar. Ev ve iş yerlerinde kontrollü sıcaklık sağlayan termostat özelliğe sahip olmak ile birlikte analog olarak da ayarlanabilen uygun fiyata sahip ürünler bulunmaktadır. Ayrıca yere düşme ve darbe gibi durumlarda otomatik kapanma güvenlik özelliği ile de sakıncalı durumların oluşması engellenir.

Soba ve Isıtıcı Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli

  • Sobalar ve ısıtıcılar hangi amaçla ve nerede kullanılacaksa bu hususlar göz önünde bulundurularak alınmalıdır.
  • Devrilmelere karşı güvenlik önlemi olup olmadığına bakılmalıdır.
  • Alınacak sobalar ve ısıtıcılar keskin kenarlara sahip olmamalıdır. Özellikle küçük çocuklu evlerde sakıncalı durumların oluşmasına sebep olabilir.
  • Kullanılan prizlerin toprak hattına sahip olmasına ve yüksek amperlere dayanaklı elektrik hattına sahip olmasına dikkat edilmelidir.
  • Stand by moda sahip ürünler tercih edilmelidir. Stand by kullanılan ürünün istenilen sıcaklıkta durmasını sağlar. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanır ve ısıtılan alan istenilen sıcaklığın üzerine çıkmaz.

Soba ve Isıtıcı Çeşitleri

Soba ve Isıtıcı Çeşitleri

Yağlı Radyatörler

Kalorifer peteğine benzer bir görüntüye sahip olup elektriklidir ve içerisinde yağ bulundurur. Tercih edilme oranı yüksektir. Çalıştırıldıkları alanı yavaş yavaş ısıtırlar ve bu sıcaklık kapı ya da cam açılmadığı sürece uzun süreli korunur.

Yağlı Radyatörler

Fanlı Isıtıcılar

Sobalar ve ısıtıcılar arasında büyük alanlar için yeterli sıcak havayı üretemeyen ısıtıcılardır. Bundan dolayı genelde yardımcı ısıtıcı görevini üstlenir. Sıcak hava üfleyerek çalıştıkları ortamı ısıtmaya çalışırlar. Ne kadar yardımcı ısıtıcı görevini üstlenseler de çocuk odası ve banyo gibi küçük alanlara yetebilmektedir.

  Bakırköy Arçelik Beyaz Eşya Servisi

Konvektör Isıtıcılar

Özel tasarlanmış ayakları sayesinde her alanda durabilir ve kullanıcıya duvara sabitleme fırsatını sunar. Ortamda bulunan soğuk havayı alttan alarak rezistanslardan geçirir ve üst kısmından sıcak hava olarak üfler. Astım hastası ve toz alerjisi olan kişiler için idealdir. Çünkü çalışma sisteminden dolayı toz havalandırmazlar. Çalıştıkları ortamı hızlı ısıttıkları için büyük alanlarda da kolaylıkla kullanılabilir.

Siz de novabazar.com internet sitesinde ısıtma ve soğutma ürünlerinden kullanım alanınıza uygun modellere ulaşabilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın