Gebelik Hesaplama Aracı

0
309
görüntülenme
Gebelik Hesaplama Aracı
Gebelik Hesaplama Aracı

O mutlu haberi almış ve “Kaç haftalık hamileyim?” diye merak ediyor olabilirsiniz. Öyleyse haberler iyi! Hamilelik haftaları hakkında karmaşa yaşamış olabilirsiniz. Hamilelik döneminizi gebe kaldığınız günden mi yoksa son adet döneminizden mi sayacağınızı merak ediyorsanız cevabı burada!

Hamilelik hesaplama aracı, son adet döneminizin ilk gününe göre kaç haftalık hamile olduğunuzu bulmak için doktorların standart yöntemini kullanarak hamileliğinizin kaçıncı haftasında olduğunuzu belirler ve bebeğinizin doğum tarihini tahmin etmenize olanak tanır.

Kaç Haftalık Hamileyim?

Kaç haftalık hamile olduğunuzu ve tahmini doğum tarihinizi bulmak için, son adet döneminizin ilk gününü bilmeniz gerekir. Gebelik hesaplama aracına bilgilerinizi girin ve hızlıca hesaplayın. Gebelik hesaplama aracı tam olarak kaç haftalık hamile olduğunuzu tahmin eder ve bebeğinizin gelişimini ve şu anda vücudunuza ne olduğunu tam olarak öğrenmenize yardımcı olur.

Menstrüel döngünüz (adet döngünüz) düzenliyse ve her 28 günde bir adet oluyorsanız gebelik hesaplama aracı sizin için en iyi sonucu verecektir. Eğer adet döngünüz düzensizse, son adet tarihinizi bilmiyorsanız ve 28 günlük döngünüz sürekli değişiyorsa, elde edeceğiniz tarih güvenilir olmayabilir. Bu aşamada jinekoloğa danışarak en doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Doktorunuz, ultrason yardımıyla bebeğinizi boydan ölçerek kaç cm uzunluğunda olduğunu belirler ve hamileliğinizin hakkında daha doğru bilgiler verir.

Kaç Haftalık Hamile Olduğumu Nasıl Hesaplayabilirim?

Hamilelik, gebe kaldığınız günden itibaren hesaplanmaz. Spermin yumurtayı aynı gün döllediğini ya da döllemediğini bilmenin kesin bir yolu yoktur. Kaç haftalık hamile olduğunuz ve bebeğinizin tahmini doğum tarihi, son adet döneminizin başladığı tarihe göre hesaplanır. Son adet döneminizin ilk günü hamileliğinizin ilk günü olarak kabul edilir. Daha sonra bu tarihe 40 hafta eklenerek tahmini doğum tarihiniz belirlenir. Hızlı ve güvenilir gebelik hesaplama aracı ile tahmini sonuca ulaşabilirsiniz.

Hangi Trimester dönemindeyim?

Hamilelik, yaklaşık olarak 40 hafta sürer. Hafta bazında konuşmak daha doğru olduğu için tarihleriniz haftalık olarak ifade edilir. Hamilelik, trimester adı verilen üç aşamadan oluşur ve her trimester yaklaşık üç ay uzunluğundadır. Her üç aylık dönemin kendine içinde yüksek ve alçak hassasiyetleri vardır ve önlemler bu etkenlere göre alınır. Kaç haftalık hamile olduğunuzu keşfettikten sonra, muhtemelen hangi üç aylık dönem içinde olduğunuzu merak ediyorsunuz. İşte sizin için basit bir rehber:

  • İlk üç aylık dönem: 1-12 hafta
  • İkinci üç aylık dönem: 13-26 hafta
  • Üçüncü üç aylık dönem: 27-40 hafta

Siz de hamilelik hesaplama aracı ile kaç haftalık hamile olduğunuzu öğrenebilir, bebeğinizin gelişimini yakından takip edebilirsiniz.

İçerik Tablosu

Paylaş

Bir Cevap Yazın