Siber Güvenlik Uzmanı Olmak İçin Başlangıç Kitabı

0
91
görüntülenme
Siber Güvenlik Uzmanı Olmak İçin Başlangıç Kitabı
Siber Güvenlik Uzmanı Olmak İçin Başlangıç Kitabı

Bugün internet ortamında gezinirken sanal tuzaklarla karşı karşıya kalan kullanıcılar çok olmuştur. Sosyal medya hesabı çalmak, başka hesapları hacklemek, e posta, parola, banka şifresi ve kredi kartı bilgileri gibi pek çok tehlike sanal ortamda gezmeye devam ediyor. Dolandırıcılar sahte siteler ve hatta müşteri hizmetleri kullanarak insanları kandırmaya devam ediyor. İşte sizler siber güvenlik eğitimi konusunda Siber Güvenlik-Hacking- Atölyesi Kitabını okuyarak bu konuda kendinizi dışarıdan gelebilecek her türlü sanal tehlikelerden koruyabilirsiniz.

Kitabın Konusu

Kitabı incelmek gerekirse dışarıdan gelebilecek siber saldırılara karşı kendinizi nasıl savunabileceğiniz hakkında detaylı olarak bilgi veriliyor. Buna dair tüm temel bilgileri sizlere aktarıyor. Bu kitabın asıl amacı zafiyet ve saldırı metotlarına daha kolay hakim olmanızı sağlamaktır. İnternet aleminde tıklanan reklamlar, sorulan sorular ve verilen cevaplar çoğu zaman önemsenmese de bazen banka hesabınızı boşaltacak kadar tehlikeli bir hal alabiliyor. İşte bu kitap nerede ne zaman hangi soruya cevap verip vermemeniz gerektiğini ve zaaflarınıza yenik düşmeme konusundan sizleri bilgilendirici niteliktedir.

Kitapta Yer Alan Bölümler

Kitapta sizler için 6 bölüme yer verilmiş. Bunlar; genel bilgi, saldırı açıklaması, atölye, okuma listesi, cevap verilmesi gereken sorular ve gerçek hayat senaryoları şeklindedir. Bu bölümlerden bahsetmek gerekirse genel bilgi bölümünde saldırı ve zafiyet yöntemlerini anlamak için temel bilgiler anlatılıyor. Saldırı açıklamasında, zafiyetin nasıl suiistimal edildiğine ilişkin kademe kademe ilerleyen açıklamalara yer verilmiş. Gerçek hayat senaryoları bölümünde ise, güvenlik testleri çözerken dikkat etmeniz gereken hususları öğreniyorsunuz. Çökertmeden doğru saldırı yöntemlerini kullanmak ve dikkat etmeniz gereken konulardan bahsedilmiştir.

Atölye bölümü ise öğrendiklerinizi test etmek ve deneyime çevirmeniz için bazı dosyalar ile uygulamaların oluşturulduğu konuları içeriyor. Okuma listesinde, konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Son olarak cevap verilmesi gereken sorular bölümünde kendinizi test edebilirsiniz. Bu bölümde doğru bilgilere ne kadar sahip olup olmadığınızı denemek amacıyla çeşitli mülakat ve sertifika konularında sorular sorulmuştur. Sizlerde ilgili bağlantıyı kullanarak kitabı satın alabilir ve siteyi gezerek konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın