Selülitten Kurtulmanın Yolları (Pratik Çözümler)

0
414
görüntülenme
Selülitten Kurtulmanın Yolları (Pratik Çözümler)
Selülitten Kurtulmanın Yolları (Pratik Çözümler)

Selülit, özellikle kilo problemi olan kişilerin ciddi anlamda mücadele etmek zorunda kaldıkları sorunlar arasında yer almaktadır. Yaz mevsimi yaklaştığından dolayı selülitlerinden dolayı alay konusu olmak istemeyen kişiler selülitten kurtulmanın yolları hakkında şimdiden arayış içerisine girmiş durumda. Sizlerin de selülit problemleriniz varsa makalemizin devamından selülitten kurtulmak için pratik çözümler hakkında bilgi alabilirsiniz.

  • Tuzu az hale getirin, kâfi oranda su için. Gün içerisinde az su içmeniz ve fazla tuz tüketmeniz selülit probleminizin artmasına neden olacaktır.
  • Suni tatlandırıcılardan, renklendiricilerden ve gıda desteklerinden kaçının. Suni olan neredeyse her şet selülit problemine neden olmaktadır. Selülit ile mücadele etmek zorunda kalmanız beğenilmeyen bir kişi haline gelmenize neden olur.
  • Bol miktarda meyve ve sebze yiyin. Bilhassa koyu senkronda olanları seçenek edin. Koyu renkli meyvelerin ve sebzelerin neredeyse tamamı selülit probleminin ortadan kalmasına neden olmaktadır.
  • Meyveleri yemekten 2 saat sonrasında tüketin. Yemeğin hemen ardından meyve yemeniz aşırı derecede şişmanlamanıza ve doğal olarak selülit probleminizin ciddi anlamda artmasına neden olacaktır.
  • İçki tüketmeyin ya da az hale getirin. 1-2 bardak şaraptan fazlasını tüketmemeye özen gösterin. Tüm alkoller insanların şişmanlamasına ve buna paralel olarak selülit probleminin artmasına neden olur.
  • Şeker tüketmeyin. Şekerlemelerden kaçının. Tatlıya düşkün bir kişiyseniz ve bir türlü tatlıdan vazgeçemiyorsanız tatlıyı az oranda yemeye çalışın. Tatlı ürünleri fazla tüketecek olursanız ne yaparsanız yapın selülit problemleriniz ortadan kalkmayacaktır.
  • Fazlaca güneşte kalmak selülit meydana gelişini çoğaltır. Saat 10-14 arası güneşlenmemeye dikkat edin. Güneş koruma tesiri 15’ten yüksek koruyucuları kullanmayı kesinlikle ihmal etmeyin.
  • Selüliti az hale getirebilecek en iyi metotlardan biri de jimnastik hareketleridir. Haftada minimum 3 kere, 35 dk. süren jimnastik aktivite yapın. Yürüyün, bisiklete binin, yüzün, dans edin. Bu yaptıklarınız sorunlarınızın tez zamanda ortadan kalkmasını sağlayacaktır.
  • Daha da az kalori alın ve yağları az hale getirin. Günlük toplam yağ tüketiminizi yağdan gelen kalorileri %25 gibi değerlere çekmeye çalışın. Bunu başaracak olursanız kısa süre içerisinde kilo verebileceğiniz gibi sorunlarınızın da ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.
  • Vitamin ve mineral alın. A ve E vitaminleri teni düzgünleştirir, magnezyum metabolizmayı canlandırır, fosfor ve silisyum dokuları sağlamlaştırır. Vitaminden mahrum kalmanız selülit dışında daha birçok problemi yaşamanıza neden olacaktır.
  Antibiyotik Nedir, Tarihçesi Nedir?

Selülitli bayanlar özellikle eşlerine daha güzel ve şehvetli görünmek için bu problemlerinden kurtulmalıdır. Erkekler üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda erkeklerin daha çok zayıf ve selülitsiz bayanları tercih ettiği belirlenmiştir.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın