Marmara Bölgesinin Turistik Yerleri Nerelerdir?

0
4597
görüntülenme
Marmara Bölgesinin Turistik Yerleri Nerelerdir?
Marmara Bölgesinin Turistik Yerleri Nerelerdir?

Marmara bölgesi tarih boyunca çok sayıda medeniyetin yaşam alanı olduğundan dolayı Marmara bölgesinde çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır ve bu durum da yıl içerisinde çok sayıda turistin Marmara bölgesine gelmesini sağlamaktadır. Marmara bölgesindeki turistlik yerler ülke ekonomisine ciddi derecede katkı sağladığından dolayı ilgili turistlik yerler ilk günkü dokusu ile korunmaya devam etmektedir. Marmara bölgesindeki turistlik yerler nelerdir diye merak ediyorsanız bu yerlerin nereler olduğunu gelin öğrenelim.

Turizm bakımından çok varlıklı bir yapıya haiz olan Marmara Bölgesi, İstanbul ilini de ihtiva etmektedir. Bilinmiş olduğu gibi İstanbul geçtiğimiz senelerde Avrupa kültür başkenti olarak belirlenmiş ve tüm dünya ülkelerine duyurulmuştur. Tarihi yapıtlar bakımından çok varlıklı olan Marmara Bölgesi her yıl on binlerce sayıya ulaşan turiste ev sahipliği yapmaya devam etmektedir. Yerebatan Sarnıcı, Kız Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Galata Kulesi, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı, Ayasofya Müzesi, Sultan Ahmet Cami İstanbul ilinde gezilebilecek en estetik kültürel yerler arasında yer almaktadır. İlgili yerleri görmek adına yıl içerisinde çok sayıda turist özellikle İstanbul iline gelmektedir.

Truva Milli Parkı, Manyas Kuş Cenneti, Balıkesir ili sınırları içerisinde yer alan Kaz Dağları, Bilecik ilinin Söğüt ilçesinde bulunan Ertuğrul Gazi Türbesi, Çanakkale Abideleri, İznik Gölü, İznik Surları, Cumalıkızık evleri, İznik Sansanak Kanyonu, Oylat Kaplıcalı, Yeşil Türbe, Bursa Uludağ şeklinde turistik bölgeler ise Marmara bölgesinin sınırları içerisinde yer alan İstanbul ili haricindeki şehirlere ait doğal ve tarihi nitelik taşıyan yerler arasında yer almaktadır.

Turist denildiği zaman yalnız yurt dışından gelen insanlar akla gelmemelidir. Biz de yurt içi turizmi yapabilir bu tarihi değerlerimizi gözlemleyebiliriz. Ülkemiz sınırları içerisinde yer alan turistlik yerleri tam anlamıyla gezmek için insan ömrünün yetersiz kalacağına emin olabilirsiniz. Bu kadar turistlik yerlerimiz varken kesinlikle zamanınızı boşa harcamayıp bu güzel yerlere gidip görmenizi tavsiye ederiz.

  Sömestr Tatili İçin En Keyifli Seyahat Rotaları
Paylaş

Bir Cevap Yazın