Mandela Etkisi Nedir?

0
1711
görüntülenme
Mandela Etkisi Nedir?
Mandela Etkisi Nedir?

Mandela Etkisi’ni bilmiyorsanız önce size ne olduğunu açıklayım. Sadece birkaç kişinin ya da bir grubun değil, neredeyse tüm dünyanın doğru kabul ettiği hatta şahit olduklarını düşündükleri bir yanılgı durumudur. Tam kafanıza yatmadıysa ve örneklerle açıklanmasını istiyorsanız hemen aşağıdaki resimlere göz atabilirsiniz.

Eminim ki şu anda kafanız karışmıştır. Her ne kadar birinci resmin doğru olduğunu sansanız da aslında doğrusu ikinci resimdir. Benim de tepkim aynıydı.

Peki ya şu Monopoly adamını hatırlıyor musunuz? Daha doğrusu nasıl hatırlıyorsunuz? Ben birinci resmindekini hatırlıyorum ama doğrusu aslında ikincisi! Peki siz nasıl hatırlıyorsunuz?

Bunu Pokemon sevenler belki bilebilir ama burada da yine doğrusu ikinci resimdir. Oysa çoğu kişi birinci resim, diye hatırlıyor. Ben de öyle hatırlıyorum.

Bunu da Kit Kat yiyenler bilebilir. Yine, doğrusu ikincidir ama buna çok inanmıyorsunuz, değil mi? Ama doğrusu yine de o.

Mickey Mouse’ı biliyorsunuzdur herhalde. Peki onu nasıl hatırlıyorsunuz? Aslında birinci Mickey Mouse doğru ve ikincisi yanlış.

  TEMA Vakfı Nedir, Faaliyetleri Nelerdir?
Paylaş

Bir Cevap Yazın