Kurumsal Kimlik Tasarımı

0
173
görüntülenme
Kurumsal Kimlik Tasarımı
Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kazanmak amacı ile ayakta durabildiğimiz ticari dünyada kurumsal bir imaja sahip olmanın tek yolu olan kurumsal kimlik tasarımları doğru ve etkili tasarlandığında kazancınızı %100 arttırabilecek potansiyele sahiptir.

İkili ilişkilerde bile ilk izlenimin etkisi kaçınılmazken ticari ilişkilerinizde ilk izlenimi kurumsal kimliğiniz ile olumlu yönde kullanabilirsiniz. Kim olduğunuzu müşterinizin ihtiyaçlarını ne oranla karşılayabileceğinizi kurumsal kimliğiniz ilk izlenim aşamasında anlatacaktır. Bu sayede ekstra bir çaba içerisine girmenize gerek kalmadan, müşteri profiliniz sizi tanıyacak, güvenecek ve sizinle çalışmanın en doğru karar olduğuna kanaat edecektir.

-Kurumsal kimlik neleri kapsar ?

Kurumsal kimliğiniz markanızın genel iş görüşmesi temasına sahip tüm görüşmelerde sizleri temsil eden çalışanlarınızdır.

Bu çalışanlardan en etkilisi ve en çok çalışanı kartvizitiniz olurken, markanızı daha detaylı bir anlatımla sunmak istediğinizde markanıza ait cepli dosyanız ve onun içerisinde markanızı anlatan antetli kağıtlar
üzerindeki anekdotlar, katalog çalışmalarınız, çok daha etkileyici görsel bir teknik olan tanıtım filmi cd’niz olmalıdır.Belge ve fatura gibi işlemlerde markanıza ait zarfları kullanarak müşterilerinizle iletişime geçmeniz sizleri kurumsal gösterecektir. Daha detaylı tanıtım ürünleriyle ( kalem, not kağıtları, çakmak vs. ) kurumsal kimliğinizi çeşitlendirmeniz de mümkündür.

-Markanızın kurumsal kimliği nasıl olmalı ?

Kurumsal kimliğiniz en başta sizi en doğru anlatan tarza sahip olmak durumundadır. Yanlış anlatımla firmanız müşteri profili karşısında güçsüzleşecek, imajı zedelenecektir. Bu tarzı oluştururken sizi anlatan renk ve simgelerin kullanılması, sektör tecrübeniz ile doğru oranda yoğun bir tasarım temanızın olması gerekmektedir.

Bizi ziyaret edin sizin için en iyisini üretelim: Medyatik Interactive

http://www.medyatikinteractive.com/kurumsal-kimlik-tasarimi.html

  İcra Takibi ve Davaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Paylaş

Bir Cevap Yazın