Kombi Tesisat Suyu Sürekli Yenilenmeli mi?

0
263
görüntülenme
Kombi Tesisat Suyu Sürekli Yenilenmeli mi?
Kombi Tesisat Suyu Sürekli Yenilenmeli mi?

Kombi çalışma prensibine göre su tesisatından alınan su, doğalgaz yakıtı sayesinde ısıtılarak, peteklere gönderilmektedir. Bu şekilde mekanda yer alan tüm peteklerde eşit oranda sıcaklık değerleri yakalanarak, son derece verimli bir ısınma sağlanabilmektedir. Ancak kombi kullanımı sırasında kullanıcılar daha fazla verim elde edebilmek amacı ile sık sık farklı yöntemlerin arayışı içerisinde bulunabiliyor. Bu durum kullanıcıların kombilerinde yakalamayı arzuladıkları tasarruflu kullanım standartlarından çok bir kullanım durumu ile karşı karşıya kalmasına yol açmaktadır. Kombiler ile ilgili olarak son dönemlerde en fazla popüler olan konulardan birisi de kombi tesisatındaki suyun sürekli olarak yenilenmesi uygulamasıdır. Çekmeköy Arçelik Servisi merkezinde görevli uzman teknikerlere göre bu durum kesinlikle hatalı bir kombi kullanımıdır.

Kombi Tesisatı Suyu Yenilenirse Ne Olur?

Kombi tesisatında bulunan suyun sürekli olarak yenilenmesi durumunda kombiye zarar veriliyor. Ümraniye Arçelik Servisi merkezinde kombi cihazlarına ilişkin olarak gelen arıza bildirimlerinin önemli bir kısmında artan oranda kombi tesisatındaki suyun yenilenmesi şeklindeki kullanım yaklaşımlarının etkisi çok fazladır. Kombinin su tesisatındaki suyun yenilenmesi ile daha yüksek bir verimlilik elde ederek, ciddi oranda tasarruf edileceği düşüncesi tamamı ile hatalıdır. Aksine kombilerde zarara yol açabilen bu durum nedeni ile profesyonel kombi servis hizmeti alınması gerekliliği doğuracağından çok daha yüksek maliyetler ile karşı karşıya kalınması söz konusu olabiliyor.

Söz konusu kombi arızalarının meydana gelmesinde ise kombi tesisatı suyunun yenilenmesinin ana nedeni kombiye alınan taze suyla birlikte kombi tesisatına hava, kireç ve tortu alımının da gerçekleştiriliyor olunmasıdır. Çünkü bu gibi faktörler kombi tesisatı veya petek içerisinde tıkanıklıklara neden olur. Bunun sonucunda da kombinin performans verimliliğinde kayıp yaşanır. Ayıca petekler içerisinde hava birikmesi de meydana gelerek, peteklerin her yerinin eşit oranda ısınmasını sağlayacak su akış ve dönüşü sağlanamaz. Bu gibi durumların neticesinde de arızalanan kombinin onarımı için profesyonel Sarıgazi Arçelik Servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir. Bu nedenle de kombinin içerisindeki suyun yenilenmesini sık sık yapmak yerine su basınç seviyesinin ideal miktarda olmasına ve tabii ki hem kombi bakımının hem de petek temizliğinin periyodik olarak yılda en az 2 defa olacak şekilde yaptırılması tasarruflu kullanım açısından çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın