Kokan Nefesi Doğal Temizleme Yöntemleri

0
428
görüntülenme
Kokan Nefesi Doğal Temizleme Yöntemleri
Kokan Nefesi Doğal Temizleme Yöntemleri

Kötü nefes kokusu bizleri rahatsız etmese de çevremizde yer alan kişilerin bu kokudan aşırı derecede olumsuz etkilenmelerine neden olabilir. Birkaç kişi aşırı derecede nefesimizin koktuğunu söylediğinde de mahcup oluruz. Tekrar aynı mahcubiyeti yaşamamak adına sizlere kokan nefesi doğal yöntemler ile temizleme konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Elma ve Havuç: Elma ve armut, havuç ve turp soluk temizleme konusunda oldukça tesirlidir. İçerdikleri besin lifi yardımıyla tükürüğü temiz hale getirir, hem de damakta tatlı bir lezzet bırakırlar. Tüketirken zevk aldığınız bu besinler ayrıca nefesinizde yer alan kötü kokuların tamamen ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Nane Filizleri ve Tarçın: Bu 2 tavsiyemiz de, sarımsak ve soğan esanslarına karşı bire bir tesirlidir. Tarçın kabuklarında yer alan hususi bir yağ, ağızda yer alan bir tür bakteriyi ortadan kaldırır. Tarçın ya da nane aromalı sakız da benzeyen tesire haizdir. İçeriğinde xylitol bileşkeni olan sakızlar diş çürüklerini engellemeye destek verir. Nefes kokusundan bu sayede kurtulabileceğiniz gibi ayrıca diş sağlığınız için de faydalarını görebilirsiniz.

Limon: Bir limonu bölüp emebilirsiniz. Şayet bunu yapmak istemediğiniz bir mekândaysanız, bir sodanın içerisine dilimlerini atabilir. Sodanız bitince limon dilimlerini tüketebilirsiniz. Daha da ergonomik olması için, limon aromalı şekerlerden yiyebilirsiniz. Bununla birlikte en pratik taşıma şekli şekerlerdedir. Gün içerisinde nefesinizin koktuğunu hissettikçe bunu kullanmanızda fayda var.

Maydanoz ve Biberiye: En sevdiğiniz makarna sosunda yer alan ya da kebap tüketirken yediğiniz soğanları aklınıza getirin. Yanlarında tabağa konan maydanoz bir tek göz keyfinize fazlaca renkli bir hizmet yapmaktan da öte, bununla beraber soluğunuzu tazelemek için sizlere ikram edilmektedir. Maydanozun nefesi tazeleme yapısı yer alır. Bunun beraberinde taze olmak kaydıyla, biberiye de etken olabilir. Özellikle et ürünü tükettiğini zaman nefesinizde oluşan bu kötü kokulardan maydanoz sayesinde kurtulabilirsiniz.

  Ekmek tek başına kilo aldırmaz, Suya limon katmak zayıflatmaz...

Baharatlar: Şayet ağız kokusunu daha fazla egzotik bir tatla ortadan kaldırmak istiyorsanız size önerebilecek birtakım baharatlarımız mevcut. Bugün acilen her marketin baharat kısmında anason, kakule, kişniş, rezene bulabilirsiniz. İlgili baharatları minik kaplara koyup masada yerlerini amade edin. İyot ve al biber gibi onların da her sofranızda yerleri olsun. Ufak oranda yiyeceğiniz bu baharatlar yardımıyla yemek yedikten sonra kahveniz dahi ağzınızda daha sonra fena bir tat bırakamayacak.

Yoğurt: Şayet gün süresince yağlı ve fena kokabilecek yiyecekler yediyseniz leziz bir alternatifiniz mevcut. Gün içerisinde bir yahut 2 kez tüketeceğiniz yarım kap yoğurt ağız içindeki hidrojen sulfüt kokusunu ortadan kaldırmaya destek sunar. Genel anlamda ağzımızın içini çürük yumurta gibi kokutan da işte hidrojen sülfüttür. Yoğurdunuzu C vitamini bakımından yüksek meyvelerle daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Sizlere sunacağımız kokan nefesi doğal yöntemlerle temizleme konusu bu şekildedir. Sizlerin etkili olduğunu tespit ettiğiniz kötü nefes kokusunu ortadan kaldırmaya yardımcı olan yöntemler varsa bunları yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın