Arçelik Buzdolabı Yanları Çok Isınıyor

0
341
görüntülenme

Buzdolapları temel çalışma prensibi gereğince, iç kısmında ayarlanan sıcak değerlerinin sürekli olarak korunmasını sağlar. Bu şekilde gıdaların ve içeceklerin ilk günkü tazeliğinde, bozulmadan uzun süreli olarak saklanabilmesine yardımcı olur. Teknik özelliklerinin sağladığı avantajlarda günümüzde buzdolabı teknolojisinin yaşam alanlarının en temel gereksinimlerinden birisi olmasına neden olmaktadır. Arçelik ise bu teknolojideki üstün standartları ile hem daha tasarruflu hem de yüksek performanslı bir cihaz kullanımının gerçekleştirilmesini sağlar. Ancak tüm buzdolaplarında olduğu gibi çalışma prensibine bağlı olarak olağan durumlardan ya da çeşitli fonksiyon aksamaları nedeni ile arızalar görülebilmektedir. Arçelik buzdolabı yanlarının çok ısınması sorunu da bu tip durumlardan birisi olarak görülüyor olsa da Küçükyalı Arçelik Servisi merkezi uzman teknisyenleri ağırlıklı olarak bu durumun olağan olduğu tespitinde bulunuyor.

Arçelik buzdolaplarının yan kısmının çok ısınması genellikle, temel çalışma prensibi çerçevesinde buzdolabı iç gövdesi içerisinde dolaşan “bakır gaz” borularındaki akış halinde olan soğutucu gazın oluşturduğu standart sıcaklıktır. Bununla birlikte özellikle yaz aylarında dış ortam sıcaklığının artış göstermesi ile birlikte buzdolabının yanlarında çok ısınma olduğu algısı oluşabilir. Ancak genellikle buzdolabının yan kısımlarındaki söz konusu ısınma durumu, kış mevsimindeki ile aynı derecelerde olur. Sadece dış ortam sıcaklığı ile daha fazla ısındığı algısı ortaya çıkabilmektedir. Bununla birlikte Koşuyolu Arçelik Servisi teknisyenleri, buzdolabının direkt olarak güneş ışığına maruz kaldığı şekilde hatalı yerleşimlerinde bu duruma neden olmasıyla çok sık karşılaşabilmektedir. Bu yüzden de bu tip bir durumda söz konusu olasılıkların değerlendirilmesi gerekir.

Rezistans Sürekli Devrede Kalabilir

Arçelik buzdolabının yan kısımlarındaki sıcaklık artışının yükselmesi bazı modellerde bulunan “rezistans” parçasının devamlı olarak devrede kalması durumuna bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Bu durum Moda Arçelik Servisi uzman teknisyenleri açısından ciddi teknik bir Arçelik buzdolabı arızası olarak değerlendirilmektedir. Bu tip bir arızada ise rezistansın sürekli devrede kalmasına neden olan ana neden tespit edilerek, hatalı işlev etkisi ortadan kaldırılmaktadır. Yapılacak müdahalelerle ekonomik bir şekilde buzdolabının yeniden normal şekilde çalışmaya başlaması sağlanabilmektedir.

Paylaş

Bir Cevap Yazın