Karayipler’de Huzurlu ve Güvenli Tatil Yerleri

0
971
görüntülenme
Karayipler’de Huzurlu ve Güvenli Tatil Yerleri
Karayipler’de Huzurlu ve Güvenli Tatil Yerleri

Güzel bir tropikal tatil için Karayip adalarından daha iyi bir yer bulamazsınız. Ancak ailenizle, özellikle de çocuklarla birlikte gidiyorsanız, tatilinizi geçireceğiniz yerin güvenli olmasını beklersiniz. Karayipler’de tatil yapmak için güvenli yerlerden bazılarını sizler için listeledik.

Ailenizle bir tatile çıkmak istiyorsunuz fakat nereye gideceğinizi bilmiyorsunuz. Gitmek istediğiniz yere karar verdikten sonra, seçtiğiniz yerin, güvenlik açısından yeterince iyi olduğunu, özellikle orada ailenizle birlikte olduğunuzdan ve sizin gibi özel olmanız gerektiğinden emin olmalısınız. Bu yalnız seyahat ederken emniyetin önemli olmadığı anlamına gelmez, sorumluluk sahibi kişilerle yolculuk yaparken gerekli tüm tedbirleri almak önemlidir. Aşağıda listelenen yerler, Karayipler’de bulabileceğiniz en güvenli tatil bölgelerden bazılarıdır.

Karayiplerde Güvenli Tatil Bölgeleri

1Cayman Adaları

Cayman Adaları

Karayip Adalarında güvenlik söz konusu olduğunda Cayman Adaları sıralamada oldukça iyi bir yerdedir. Burası Grand Cayman, Cayman Bric ve Little Cayman olmak üzere üç küçük adadan oluşur. Grand Cayman‘daki en büyüleyici yerlerden biri de, burada çok sayıda otel ve tatil yeri olan Seven Mile Plajı‘dır. Küba’nın yaklaşık 150 mil ötesinde olan bu tatil noktası, yaşam standartlarının yüksekliği ile biliniyor. Adada kalırken kendinizi eğlendirmek için yapmanız gereken en iyi aktivitelerden bazıları Milli Müze, Pedro Kalesi, Governor Michael Gore Bird Sanctuary gibi yerleri gezmektir. Bunun dışında şnorkel ve tüplü dalış gibi faaliyetler de hoşunuza gidebilir.

2Punta Cana

Punta Cana

Güvenli aile tatil yerlerinden bahsederken son derece iyi olan bir sonraki bölge Punta Cana‘dır. İspanyolca konuşulan bir yer olduğu için oraya gitmeye karar vermeden önce dil hakkında biraz bilgi edinmenin zararı olmaz. Karayipler’de en hızlı büyüyen turistik yerlerden biri olarak bilinen Punta Cana, genelde beyaz kum plajları ile ünlüdür.

Burası hakkında en çok seveceğiniz şeylerden biri de büyük beton yapıların aksine; deniz, kum ve güneş üçlüsüdür. Bu bölgenin güvenlik bakımından uygun olduğu gerçeğinin yanı sıra, burada yapabileceğiniz bolca aktivite var; Yunus Adaları, Saona Adası, Seaquarium, Bavaro Runners. Punta Cana’nın bol miktarda sunduğu bir diğer şey çok fazla golf alanıdır. Bu nedenle golf severler burayı çok seveceklerdir.

  Amsterdam Turu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

3Puerto Plata

Puerto Plata

Ziyaret etmek için harika bir şehir olan Puerto Plata, özellikle aile ile seyahat ederken, gerçekten güzel bir tatil bölgesidir. Ailenizle birlikte buradaysanız, ailenizin burada keyif alacağı çok şey var, ancak birkaç arkadaşınızla veya belki bir çift olarak buradaysanız gece hayatı sizi mutlu edecektir.

4Turks ve Caicos Adaları

Turks ve Caicos Adaları

Eğer Turks ve Caicos Adaları hakkında bilmeniz gereken bir şey varsa, burada suçun neredeyse hiç duyulmamış olduğudur. Bunun dışında Turks ve Caicos sekiz küçük adadan oluşur, böylece adalar arasında çok fazla seyahat edip keşfedebilirsiniz. Burada birçok plaj, turistik mekan ve müzeler bulunmaktadır. Ayrıca burada gerçekten görülmeye değer ulusal parklar da var.

İçerik Tablosu

1 Yorum

Bir Cevap Yazın