Beden Dili Hareketleri ve Anlamları

0
1621
görüntülenme
Beden Dili Hareketleri ve Anlamları
Beden Dili Hareketleri ve Anlamları

İnsanlar duygularını ne kadar saklamak isterse istesin beden dili analizi yapılarak insanların sahip oldukları duyguların tayin edilmesi kolaydır. Resimli anlatım olarak ele almış olduğumuz beden dili hareketlerinin taşımış oldukları anlamları layıkıyla öğrenecek olursanız emin olun etrafınızda yer alan kişiler duygularını gizlemek için ne kadar uğraşırsa uğraşsın kendisini ele verecektir. Özellikle psikologlar kendilerini beden dili konusunda geliştirerek hastalarına daha verimli bir şekilde yardımcı olmaktadır. Bu beden dili hareketlerinin anlamları birer koca karı inancı olmayıp bu bilgilerin bilimsel çalışmalar sonucunda elde edildiğini söylemek mümkündür.

Bazı zamanlarda duygularımızı her ne kadar gizlemek istesek de benden dilimizi bizi ele verebilir. Aslında çoğumuz beden dilinin ve yapılan hareketlerin ne anlama geldiğini bilmediğimiz için karşımızda ki kişiyi anlamakta zorluk çekebiliriz. Bu yazı dizimizde sizlere elimizden geldiği kadarı ile beden dili hareketlerinin ne anlamı taşıdıklarını anlatmaya çalışacağız. Gelin başlıca beden dili hareketlerinin neler olduğunu ve beden dili hareketlerinin anlamlarını öğrenmeye çalışalım. Bazı şeyleri ifade etmek için söz söylemeye gerek yoktur.

Resimli Beden Dili Hareketleri

Çene Okşama

Kişinin bir karar verme aşamasında olduğunu ifade etmektedir. Kişi bu esnada baskıya uğrarsa büyük ihtimalle yanlış kararlar verecektir. Bu yüzden bir sonuç beklenirken bir kişi çenesini kaşımaya başladıysa ona doğru bir analiz yapabilmesi için fırsat tanımalıyız.

Can Sıkıntısı

Kişinin elini çenesine koyup gözlerinin hafifçe dalması durumudur. Bazı kişi sizleri dinlerden bu tarz hareketlerde bulunuyorsa büyük ihtimalle anlattıklarınız aşırı derecede can sıkıcıdır. Ortamı neşelendirmek ve insanların daha net bir şekilde odaklanmasını sağlamak adına sis bulutlarını ortamdan uzaklaştırmaya çalışın.

Boyun Kaşıma

Kişinin sözü edilen konu hakkında pekte emin bilgilere sahip olmadığını ifade etmektedir. Sizin için önemli bir bilgiyi araştırıyorsanız bu tarz bir beden dili sergileyen kişinin söylediklerine pek de itimat etmeyin çünkü kişi söylediklerinden emin olmadığından dolayı hataya düşmenize neden olabilir.

  Tek Hücreli En Büyük Organizma Nedir?

Zaman içerisinde edindiğimiz diğer izlenimler sizlere aktarılacaktır. Beden dili konusunda anlatılabilecek düzeyde olan daha çok sayıda beden dili hareketi bulunmaktadır. Bizler özellikle gündelik yaşam içerisinde en çok karşılaşmış olduğumuz beden dili hareketlerine yer vermeye çalıştık. Sizler de sıklıkla gözlemlemiş olduğunuz beden dili hareketlerini bizlerle paylaşabilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın