Kanada Vizesi

0
270
görüntülenme
Kanada Vizesi
Kanada Vizesi

Kanada’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kanada vizesi sahibi olması gerekmektedir. Kanada vizesi başvurusu yapılırken seyahat amacınıza uygun olan tür seçilmelidir. Kısa süreli ya da turizm amaçlı seyahat edecek kişiler için Kanada turist vizesi, eğitim alacak kişiler için Kanada öğrenci vizesi gibi çeşitli kategoriler vardır.

Kanada Kültür Merkezi, 10 yılı aşkın tecrübesi ve deneyimiyle Kanada vizesi başvurularınızı güvenle gerçekleştirmektedir. Merak ettiğimiz soruları Kanada Kültür Merkezi yanıtlayacak.

Kanada Vizesi

Kanada vizesi için ilgili başvuru formunun doldurulmasıyla süreç başlamaktadır. Başvuru formunda talep edilen bilgiler eksiksiz olarak girilmektedir. Formun içerisinde; Kimlik bilgileriniz, aile bilgileriniz, eğitim bilgileriniz, çalışma bilgileriniz ve seyahat amacınız gibi sorular sorulmaktadır.

Bunun yanı sıra Kanada vizesi için istenilen evraklarda eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Bu belgeler sizinle ilgili doğru bilgileri aktarmalıdır. Aksi durumda Kanada vizesi başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

Çünkü Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine hazırlanan Kanada vizesi başvuru formu ve gerekli evrakları göz önünde bulundurarak değerlendirme yapmaktadır.

Kanada Turist Vizesi

Kısa süreli seyahatleriniz ya da turizm amaçlı seyahatleriniz için Kanada turist vizesi sahibi olmanız gerekmektedir. Çoğu zaman tek girişte 6 aydan daha kısa süre orada kalmanızı sağlayacak Kanada turist vizesi sahibi olabilirsiniz.

Sadece kısa süreli seyahatler için kullanabilirsiniz. Çalışma ya da farklı bir sebeple kullanmanız mümkün değildir!

Başvuru adımları dikkatli ve doğru atılmalıdır. Çünkü Kanada Konsolosluğu, Kanada turist vizesi başvurularında yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine hazırlanan vize başvuru formu ve gerekli evrakları göz önünde bulundurarak değerlendirme yapmaktadır.

Kanada Öğrenci Vizesi

Eğitim için en ideal ülkelerden birisi Kanada’dır. Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler muhakkak Kanada öğrenci vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. İlgili başvuru formunun doldurulmasıyla bu süreç başlamaktadır. Ardından kabul mektuplarıyla birlikte talep edilen evrakların hazırlanması gerekmektedir. Ardından biyometrik işlemler yapılarak süreç tamamlanır. Sonrasında Kanada Konsolosluğunun vize talebine yanıtı beklenmelidir.

Sanılanın aksine Kanada öğrenci vizesi sahibi olmak zor değildir. Kanada Konsolosluğunun istediği düzende başvuru yapıldığı takdirde kolaylıkla Kanada öğrenci vizesi sahibi olabilirsiniz.

Kanada Vizesini Bir Bilene Sorun

Kanada Kültür Merkezi, 10 yılı aşkın tecrübesi ve deneyimiyle Kanada vizesi başvurularınızı Kanada Konsolosluğunun istediği düzende gerçekleştirmektedir. Kanada vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara Kanada Kültür Merkezi ile yanıt bulabilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın