İtalya’daki Ünlü Şehirler

0
1005
görüntülenme
İtalya'daki Ünlü Şehirler
İtalya'daki Ünlü Şehirler

İtalya, mutfağından, yaşam biçiminden ve tarihi alanlarından dolayı birçok insana çekici gelen güzel bir ülkedir. Bu nedenle insanlar ülkedeki çeşitli kasabaları turizm amaçlı olarak ziyaret etmektedir. Her bölge , tarih içinde farklı ve etkileyici manzara nüfusu ve korunmuş anıtlar, alışveriş için iyi yerler, harika yemekler, gece hayatı ve kültürel aktiviteler ile romantizm sunan tipik özelliklere sahiptir. İtalya’daki ünlü şehirlerden bazıları Napoli, Roma, Venedik, Floransa ve Milano’dur.

5Roma

Roma

Roma, yaklaşık 2.800.000 nüfusu olan İtalya’daki en büyük şehirdir . İtalya’nın başkentidir ve Roma İmparatorluğu’nun birçok tarihi başkentine ve muhteşem Rönesans sarayları, Kolezyum, Barok çeşmeler, müzeler ve eski ortaçağ kiliseleri gibi modern anıtlara ev sahipliği yapar. Dahası, şehrin mükemmel canlı gece hayatı ve turistlerin çoğunlukla önemli yerleri görmek ve Vatikan ve St. Peter Meydanı gibi en yakın şehirlere erişmek için ziyaret ettiği restoranlar vardır.

4Napoli

Napoli

Napoli, İtalya’nın üçüncü büyük kenti ve İtalya’nın en kalabalık ikinci büyükşehir bölgesidir. Adı, “yeni şehir” anlamına gelen Yunanca “Neapolis” kelimesinden geliyor. Napoli aynı zamanda ilçenin güneyindeki en büyük şehirdir. Dahası, en iyi arkeoloji müzeleri, muhteşem anıtlar, canlı gece hayatı, çok sayıda dükkan, restoran, hoş deniz kıyısı, orta çağdan kalma iki kale, sanatsal koleksiyonlar ve etkileyici tarihi merkezlerin bulunduğu kıyıda bulunan hayat dolu bir şehirdir.

3Floransa

Floransa

Floransa, İtalya’da bir şehirdir. Kuzey İtalya’daki Toskana bölgesinin başkentidir ve kendi ismini taşıyan ilin merkezidir. Kısa bir dönem, İtalya Krallığı’na da başkentlik yapmıştır. Şehir, içinden geçen Arno Nehri çevresinde kurulmuştur. Ayrıca, şehir her zaman edebi bir salon olan cazibesi, kahvesi ve kültürel mirası ile ünlüdür ve yakındaki üniversitelerden, kolejlerden ve akademiden sanatçılar, akademisyenler, filozoflar, yazarlar ve öğrenciler için bir buluşma yeridir.

  Bitmeyen Kilise: La Sagrada Familia

2Venedik

Venedik

Venedik, kuzeydoğu İtalya’da birbirinden kanallarla ayrılmış ve köprülerle bağlanan 118 adanın üzerine kuruludur. Şehir, kıyı şeridi boyunca uzanan Venetian Lagoon bataklığında, Po ve Piave nehirlerinin deltaları arasına kuruludur. Venedik doğal güzelliği, mimarisi ve sanat eserleri ile ün yapmıştır.

1Milano

Milano

Milano, kuzey İtalya’da bulunan Lombardiya bölgesinde kendi ismini taşıyan Milano ili’nde bulunan bir şehir ve bir komündür. Milano Lombardiya bölgesinin ve Milano ili’nin başkentidir. Milano komünu nüfusu 1.372.000 kişi olup 2.370 km²’lik alanı ile İtalya’nın ikinci buyuk nüfuslu komunudur. Gotik katedrali ve Duomo gibi görkemli tarihi binalarına tanıklık etmek için turistlerin ziyaret edebileceği, sanatsal ve kültürel mirastan oluşan eşsiz bir katedrale ev sahipliği yapmaktadır. Kent, moda bölgesi, Storza Kalesi, Corso Como Konsept Mağazası, Princi Pastanesinde kahvaltı, yemek sahnesi, Milano’nun kanal bölgesi ve tarih ve gizli hazinelerle dolu diğer ünlü simge yapılarla ünlüdür.

Paylaş

Bir Cevap Yazın