Hız Çağında RPA’nın Önemi?

0
298
görüntülenme
Hız Çağında RPA'nın Önemi?
Hız Çağında RPA'nın Önemi?

Salesforce tarafından yapılan bir araştırmaya göre, tüketicilerin %76’sı, beklenti ve ihtiyaçlarının anlaşılmasını istiyor. Bu, günümüzde şirketlerin karşılaştığı en büyük zorluklarından biri. Bu yüzden hız çağında rakiplerinizden önce tüketicilerinize ulaşmak için bir yol bulmak zorundasınız.

Nasıl mı?

İşletmeler pazardaki rakiplerinin üstesinden gelmek için yeni teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve yeni teknolojiler benimsiyor. İşiniz için faydaları göz önüne alındığında RPA’da (Robotik Süreç Otomasyonu) kesinlikle bu teknolojilerden biridir.

RPA’yi Neden Kullanmalıyım?

Şirketler, markalarının görünürlüğünü korumak ve müşteri sadakati sağlamak için ileri teknolojileri benimseyerek ellerinden geleni yapıyor. Tüm bu rekabet göz önüne alındığında, işletmenizin geride kalan tek şirket olmasını istemezsiniz.

Robotik Süreç Otomasyonu, potansiyel tüketicilere herkesten önce ulaşmanıza yardımcı olacak gerçekten güçlü bir araç. Teknolojiye ayak uyduran tüm işletmeler, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve müşterilerine fayda sağlamak için RPA’dan faydalanırken, siz neden müşterileriniz için böyle bir fayda sağlamayasanız ki?

RPA çözümleri, artan pazar rekabeti ve gelişen tüketici ihtiyaçlarını ele almanıza gerçekten yardımcı olabilir.

Nasıl mı?

  • RPA çözümlerini kullanarak görevlerin daha hızlı yürütülmesini sağlayabilir, aynı zamanda insan hatasının ortadan kaldırıldığından emin olabilirsiniz.
  • Çalışanlarınız RPA sayesinde yinelenen ve manuel görevlerden kurtulacağı için temel yetkinliklerine odaklanabilir. Bunlar arasında müşteri hizmetleri, hizmet geliştirme ve satın alma yer alabilir. Bu durum sadece çok maliyet tasarrufu yapmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda iş süreçlerinizde verimlilik ve daha düşük hata riski oluşturur.

RPA’dan Yararlanmanın Avantajları

RPA işletmelere personel maliyetlerini ve insan hatasını azaltma olanağı sağlar. RPA stratejisi uygulayan bir banka, botlar aracılığıyla milyonlarca talebi işleyerek şikayet sürecini yeniden tasarlayabilir. Böylece, yüzlerce tam zamanlı çalışana eşdeğer kapasite ekleyerek, diğer masrafların yanı sıra yeni işe alma ve eğitim ihtiyacını da azaltır.

Botlar genellikle ucuzdur ve kurulumu kolaydır, özelleştirilmiş yazılım veya derin sistem entegrasyonu gerektirmez. Bu tür özellikler, işletmelerin önemli bir harcama yapmadan büyüme arayışında oldukça önemlidir.

Şirketler aynı zamanda RPA’yı Makine Öğrenimi, konuşma tanıma ve doğal dil işleme gibi bilişsel teknolojilerle entegre ederek, geçmişte insan kararını gerektiren üst düzey görevleri otomatikleştirmeyi sağlar ve otomasyon çabalarını artırır.

Özetle, robotik süreç otomasyon teknolojisi kuruluşlara dijital dönüşüm yolculuklarında aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilir:

Doğruluk: İlk seferde doğru sonuç, karar veya hesaplama yapar.

Tutarlılık: Yinelenen işlemleri ve manuel görevleri gerçekleştirir, hata oranını azaltır.

Denetim: Uyumluluk sağlamak için görev günlüklerini eksiksiz şekilde tutar.

Verimlilik: Çalışanların daha fazla katma değerli işlere odaklanmalarını sağlamak için manuel görevleri devralır.

Esneklik: Talep edilen ani görevleri hazırlık yapmadan gerçek zamanlı olarak yönetebilir.

Personelin Elde Tutulması: Personel, daha az yıpranma oranının olduğu daha iyi işler için kullanılabilir.

Güvenilirlik: Yıl boyunca hiç durmadan 7/24 çalışabilir.

Düşük Risk: Daha karmaşık algoritmalara izin veren mevcut sistemlerin üzerine yerleştirilebilir.

Hız Çağında Siz de RPA’dan Yararlanın

SBA tarafından yapılan bir araştırmaya göre, her yıl 627.000’den fazla yeni işletme açılıyor ve bu sayı önümüzdeki yıllarda katlanarak artacak. Rekabet her geçen gün daha da şiddetleniyor ve ‘en güçlü olan işletmelerin hayatta kalması’ kaçınılmaz. Eşsiz bir iş yapıyor olsanız bile, gelişen pazara ve teknolojik çözümlerin kullanımına adapte olmazsanız, siz de kaybeden tarafta olacaksınız. Bu süreçte daha fazla zorlamanmamak için Onicorn RPA uzmanlarıyla görüşün, işletmenizin hangi alanlarının RPA tarafından optimize edilebileceği hakkında daha fazla bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın