Google Sıralamasını Kaybetmenize Neden Olacak Unsurlar

0
143
görüntülenme

Arama motorları web sitelerinin işleyişi ve geleceği için oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Ancak SEO kurallarına uymadan hareket edecek olan siteler; bu sanal platform içerisinde kısa ömürlü bir konumda yer alacak olup; zaman ve para kaybı olarak ifade edilecektir. Örneğin sistem içerisinde belli bir anahtar kelime havuzu olması tavsiye edilmekte olup; bu türde bir çalışma yapılmayıp; gereğinden fazla anahtar kelime kullanımı durumu söz konusu olduğu anlarda da site Google sıralamalarında alt sıralarda yer almaya başlayacak olup; gittikçe dibe doğru ilerleyecek konumda da varlık gösterecektir.

Google tarafından yapılacak olan Panda algoritması güncellemeleri de sitenin arama motorları içerisindeki konumunu değiştirecektir. Her siteyi etkisi altına alacak olan bu uygulama; sitenizin trafik değerlerinde de değişime götürecek olup; değişimler de gözlemlenecektir. Kısa, kalitesiz ve kopya içerikleri de içerisinde barındıracak olan siteler; kısa süre içerisinde Google aramalarında daha düşük bir seviyede yer alacak olup; kalitesiz içeriklerden kaynaklı bir sorun olarak gündeme gelecektir. Bu durumdan uzak durmak adına da siteler içerisindeki içeriklerin SEO uyumlu ve kaliteli içerik barındıran web siteleri olması da sağlanacaktır.

Google Sıralamasını Kaybetmenize Neden Olacak Unsurlar

Son zamanlarda akıllı telefonların da devreye girmesinden kaynaklı olarak trafiği fazlasıyla etkileyen bir gelişme olarak ifade edilmektedir. Sitelerin mobil uyumlu olmaması durumunda da internet kullanıcılarına fazla hizmet vermemesi durumu gündeme gelecek olup; arama motorlarında daha düşük bir pozisyonda da olmasını da sağlayacak türde bir faaliyet olarak değerlendirilecektir.

Kalitesiz linklerin de arama motorlarda yer alan sonuçları etkileyen bir durum olarak ifade edilmektedir. Genel olarak Penguin algoritması içerisinde yer alan bu tip cezalandırma işlemleri; sadece kalitesiz linklerin kullanımının yanı sıra aynı zamanda da bir link içerisinden farklı farklı sitelere paylaşım yapılması durumunda da bu tip cezalandırma işlemleri de gündeme gelecektir. Bu yüzden de arama motorları ile ilgili olarak ortaya çıkacak olumsuz sonuçlar yine bir çalışma ile giderilecek olup; var olan içerikler bir süzgeçten geçirilmekle beraber kalite kontörlü denetimi de söz konusu olacaktır.

SEO Hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın