Göcek Yat Kiralama

0
302
görüntülenme
Göcek Yat Kiralama

Soğuk geçen kış aylarında hayallerimizi yazın denize ve güneşe kavuşmak, doya doya tatilin keyfini çıkartmak süslemişti. Yaz tatili planları yaptığınız bu günlerde listenin en başına yat kiralamasını eklemeye ne dersiniz? Klasik otel konseptinden, hep aynı manzaraya bakmaktan sıkıldıysanız yat kiralamak sizin için en doğru tercih olacaktır. Tüm yılın yorgunluğunu doğanın huzur veren sesiyle ve mavinin sonsuzluğunu izleyerek çıkartmanın size iyi hissettireceğine eminiz.

Yatınızı kiralayacağınız ekibinizi de oluşturduysanız sizi Fethiye’nin minik ve sakin kasabası olan Göcek’i keşfetmeye davet ediyoruz. Göcek tarihi geçmişinde Karia ve Lykia medeniyetlerinin sınırlarını belirleyen bir konumda olduğu için bu medeniyetlere ait kalıntılara ev sahipliği yapar. Bu sebeple muhteşem doğası ve el değmemişliği ile dikkat çeker. Keşfedilmeyi bekleyen ve sadece deniz üzerinden ulaşabileceğiniz çok sayıda koya sahip olan Göcek’i yat kiralaması yaparak gezebilirsiniz.

Yatınızı kiraladıktan sonra size Göcek’in muhteşem doğasını, ışıl ışıl turkuaz denizini ve tarihten izler taşıyan koylarını keşfetmek kalır. Yatınızda yemek, temizlik gibi detayları düşünmezsiniz çünkü bunun için personel ekip bulunur. Sabah, öğle, akşam ve atıştırmalık öğünlerinizde ne yemek ve saat kaçta yemek istediğinizi ekibe iletmeniz yeterlidir. Tüm gün denizde su sporları yapabilir veya yatınızın ön güvertesinde güneşlenebilirsiniz. Her anlamda sizin yönlendirebileceğiniz lüks ve konforlu bir tatil sizi beklemektedir.

Yat kiralayarak çıkılan tatilin size faydalarından bahsetmemiz gerekirse, öncelikle denizin üzerinde olmak, doğanın sizi uyandırdığı saatte zinde bir şekilde uyanmak, bol bol D vitamini almak ve yüzmek sağlığınıza iyi gelecektir. Denizin göz alıcı ışıltısının üzerinde olan yatınızda, koyların yemyeşil doğası manzarasının eşlik edeceği uzun kahvaltılar yapabilirsiniz. Akşam yemeklerinizi güneşin batımının renkleri eşliğinde büyülenerek yaparsınız. Gece ise ay ışığının altında ve doğanın sesi dışında herhangi bir yapay sese maruz kalmadan huzurla zaman geçirebilirsiniz.

Doğa ile iç içe olduğunuz bu tatil serüveni boyunca mental olarak çok rahatlayacaksınız. Kuşların cıvıltısı ile uyanıp güneşin ilk ışıklarının altında meditasyon yapabilir kendinize doğanın kollarına bırakabilirsiniz. Doğanın vereceği ilham ile yazılar yazabilir, kitap okumaya zaman ayırabilirsiniz. Yattayken abartılı kıyafetlere gerek duymazsınız, nasıl rahat hissediyorsanız öyle giyinebilirsiniz. Kıyafet seçmek, kombin yapmak gibi konuları düşünmek zorunda kalmazsınız. Minik bir bavul ve birkaç yedek kıyafet ile tatilinizi geçirebilirsiniz. Gideceğiniz her yeni koyda yeni yerler keşfedip, tarihi kalıntıların arasında yürüyüşler yaparak geçmişe şahit olabilirsiniz. Tüm bu süreçte bölgenin yöresel lezzetlerini tadabilirsiniz.

Planladığınız süreç dışında herhangi bir ek masraf ile karşılaşmayacağınız yat kiralamanızda zihninizi bu düşüncelerle yormazsınız. Tüm yılın stresini, sıkıntısını denizin dalga sesleri eşliğinde aklınızdan atıp güzel enerjiler biriktirerek şehre huzurla dönersiniz.

Bahsettiğimiz yat tatilinizi hayata geçirmeden önce Jonathon Yachting sayfasını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Uzun yıllardır Göcek’te yat kiralama hizmeti veren Jonathon Yachting tüm beklentilerini karşılayacak bir ekip ile sizi Göcek Marina’da beklemektedir.

Paylaş

Bir Cevap Yazın