En Ucuz Fiyata Uçak Bileti Bulma Rehberi

0
258
görüntülenme
En Ucuz Fiyata Uçak Bileti Bulma Rehberi
En Ucuz Fiyata Uçak Bileti Bulma Rehberi

Havayolları, yolculara yüksek oranda konfor, hız ve kalite sağladıkça hem kısa süreli hem de uzun süreli seyahatler için pek çok kişi uçakları tercih etmeye başladı. Uçak yolculukları, diğer seyahat yöntemlerine göre, pek çok kişinin ulaşmak istediği yere daha enerjik ve hızlı bir şekilde ulaşmasına olanak tanıyor. Dahası, dünyanın farklı bölgelerine, denizaşırı noktalara erişebilmek için uçak kullanmak artık neredeyse zorunlu hale geldi. Havayolunu kullanacak her kişi ise en ucuz uçak bileti arayışlarına erkenden başlıyor. Çünkü erkenden bir uçak bileti satın almak her zaman daha uygun bir fiyata seyahat etmek anlamına geliyor.

Havayolu seyahatinizi organize ederken, bilet fiyatlarını, uçuş gerçekleştirilen gün ve saatleri belirlemek ve bu bilgiler eşliğinde seyahatinizi planlamak çok önemli. Bunun için ise güvenilir, hızlı ve ucuz uçak bileti servisi veren bir internet sitesine ihtiyacınız var. Zira son dönemlerde uçak bileti alım işlemleri telefon ya da canlı yardım bağlantıları ile değil, online ödeme aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Çünkü diğer yöntemler ile kıyaslandığında online ödeme hem ekstra avantajlar sunması konusunda hem de pratikliği konusunda kullanıcıları cezbediyor.

En Ucuz Uçak Biletleri Nasıl Bulunabilir?

Uçak bileti fiyatları, bu alanda hizmet veren birçok firma olmasına rağmen henüz beklenen ucuzluk seviyelerine ulaşmış değil. Bu durumun sebeplerinden bir tanesi de kuşkusuz havayolu vergileri ve artan döviz kurları. Durum böyle olunca en ucuz uçak biletini bulmak çok önemli hala geliyor. Uçak bileti almadan önce dikkat edilmesi gereken hususları aşağıya sıraladık:

  • Havayolu şirketlerinin kampanyaları kendi sitelerinden haftalık olarak takip edilmeli. Ne zaman nasıl bir kampanya geleceği hiç belli olmaz.
  • Havayolu şirketleri, kampanyalarını her sene aynı dönem aralığında yapıyor, eğer ki aceleniz yoksa bu dönemleri beklemekte fayda var. Bu şekilde yarı fiyatına uçak bileti satın almanız söz konusu. Örneğin, THY her yıl ocak ve eylül ayının sonunda promosyon bilet kampanyaları yapıyor.
  • Tüm hava yolu şirketlerinin web sitelerini tek tek gezmektense, Enuygun.com gibi ucuz uçak bileti sunan arama motorlarını kullanmanız sizin faydanıza olacaktır. Türkiye’de online uçak bileti satın alma işlemleriniz için size yardımcı olabilecek, yeni nesil, güvenilir ödeme teknolojileri kullanan ve sürekli en uygun fırsatları sunan tickets.com.tr yalnızca yurt içi seyahatleriniz için değil, aynı zamanda yurt dışı seyahatleriniz için de en ucuz uçak bileti seçeneklerini sunan online bilet satın alma sistemlerinden bir tanesi. Bu sitenin en iyi yanları, satın alma işleminde ekledikleri hizmet bedelinin diğer sitelere göre daha düşük olması ve ilgilendiğiniz seyahat hakkında siteyi bilgilendirdiğinizde e-mail adresinize en iyi uçak bileti tekliflerini göndermeleri. Bu sayede fiyatı düşen biletler ve güncel kampanyalar ile ilgili sürekli olarak bildirim alabiliyorsunuz. Uçak bileti fiyatları bu kadar yüksekken, hesaplı bir seyahat için en uygun fiyata bilet satın almak gerçekten büyük bir avantaj.

En Ucuz Uçak Bileti İçin Biletimi Ne Zaman Almalıyım?

Son dakikada alınan uçak biletlerinin normal fiyatlarından bile daha pahalı olduklarını fark etmişsinizdir. Belirli kampanya dönemleri dışarıda tutularak düşünüldüğünde, seyahatinize kalan süre azaldıkça, uçak biletinizin fiyatı artacaktır. Bundan dolayı en uygun uçak bileti alternatifini yakalayabilmek için uçak biletinin en az 3 veya 5 ay önceden satın alınması tavsiye ediliyor. Bu tür bir aralıkta uçak bileti bakmaya başlarsanız, üstelik uçak bileti sitelerinden anlık fiyat bildirimi oluşturursanız, ucuz uçak bileti bulmamanız işten bile değil.

Genellikle cuma gününde gerçekleşen uçuşların biletleri daha yüksek fiyatlı olabilmektedir. Bundan dolayı gün aralığı sizin için çok önemli değilse, seyahatinizi hafta içinde gerçekleşecek şekilde organize etmeyi deneyin. Bu sayede çok daha ucuza uçmuş olacaksınız. Unutmayın, uçak bileti satın alırken birkaç küçük araştırma ve dikkat seyahatlerinizde ciddi ekonomiklik sağlayacak!

Paylaş

Bir Cevap Yazın