Çamaşır Makinesinde Ayarlanan Program Değişmiyor

1
803
görüntülenme
Çamaşır Makinesinde Ayarlanan Program Değişmiyor
Çamaşır Makinesinde Ayarlanan Program Değişmiyor

Hızla gelişen çamaşır makinesi teknolojileri günümüzde çok geniş fonksiyonlara sahip olan cihazları yaşam alanlarımıza getiriyor. Özellikle de her tür çamaşır tipine ve her tür kir yapısına göre en uygun yıkama koşullarında düşük su ve enerji tüketimiyle elde yıkamaya oranla daha hijyenik şekilde yıkama gerçekleştirebilmemize yardımcı oluyor. Bu çerçevede de mekanik ve dijital teknolojiyi bir araya getiren çamaşır makinelerinde yer alan farklı program seçenekleri arasında geçiş yaparken bazen sorun yaşanabiliyor. Özellikle de Bulgurlu Arçelik Servisi merkezinde de yüksek oranda karşılaştığımız çamaşır makinesinde ayarlanmış programın değiştirilememesi problemi için etkin çözümler ise mevcuttur.

Çamaşır makinelerinde seçilen bir programı değiştirmek istediğinde tüketicilerin öncelikli olarak mevcut seçmiş oldukları yıkama programını iptal etmeleri gerekmektedir. Daha sonra ise seçmek istediği diğer programı seçerek, makineyi başlatması gerekmektedir. Çamaşır makinesi program iptali işlemleri makinenin modeline göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu yüzden makinenin modeline göre seçim yapılması gerekliliği bulunmaktadır. Taşdelen Arçelik Servisi merkezinde çamaşır makinesinin ayarlanan programının değişmemesi probleminde en çok bu kullanıcı hatası gözlemlenmektedir. Ancak bunun dışında teknik nedenler ile de çamaşır makinesinin programının bir türlü değiştirilememesi gibi bir durumun söz konusu olması mümkündür.

Bu kapsamda çamaşır makinesinin program aygıtında veya program ayar düğmesinde/düğmelerinde bir arıza söz konusu olabilir. Bu gibi bir durumda ilk işlemin mutlaka profesyonel İcadiye Arçelik Servisi merkezine başvuruda bulunmaktır. Uzman personeller, çamaşır makinesinin ön panel tuşlarında arıza kontrolü gerçekleştirdikten sonra gerekli olması durumunda değişimini uygular. Eğer tuşlarda bir sorun bulunmuyor ise makinede program değiştirmeye çalışırken, en basit tanımıyla “kafa karışıklığı” oluşmuş olabileceğinden, program aygıtı bilgisayarlı ortamda ayrıntılı olarak kontrol edilir. Bu kontrol işlemlerinde tespit edilen yazılım veya mekanik sorunlar en hızlı şekilde giderilerek, makinenin yeniden sorunsuz şekilde kullanımı ve istendiği zaman uygun işlem sırası ile program değiştirme işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi sağlanır. Üstelik bir tip çamaşır makinesi servisi müdahalesi için 1 yıllık garanti desteği de tüm tüketicilere sunulmaktadır. Profesyonel ve kaliteli çamaşır makinesi servis hizmetlerinden destek almak için 7/24 iletişim numaralarından başvuru yapılabiliyor.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın