Böbrek Taşı Nasıl Düşürülür?

0
530
görüntülenme
Böbrek Taşı Nasıl Düşürülür?
Böbrek Taşı Nasıl Düşürülür?

Böbrek taşları kişinin şiddetli ağrılar çekmesine neden olan bir problemdir. Böbrek taşı vakalarını incelediğimizde böbreklerde yer alan taşların hemen hemen hepsinin herhangi bir müdahale yapılmaması durumunda dahi düşme eğiliminde oldukları görülmektedir. Böbrek taşlarının çok büyük olması durumunda bu taşların doğal yollar ile düşürülmesi pek mümkün değildir. Bu tip durumlarda böbrek taşı düşürme yöntemleri kullanılarak taşların idrar kanalından dışarı atılması için mücadele edilmesi gerekmektedir. Bu makalemizde sizlere özellikle doğal yollarla böbrek taşı düşürmek için neler yapmanız gerektiği konusunda bilgiler vereceğiz.

Doğal yollar ile böbrek taşlarını düşürmek için girişimlerde bulunmadan evvel böbreklerde yer alan taşların boyutunun tespit edilmesi gerekmektedir çünkü aşırı derecede büyük olan taşların doğal yöntemler ile düşürülmesi mümkün değildir. Büyük olan taşların böbreklerden alınması için cerrahi müdahalelerin yapıldığı bilinmektedir. Eğer böbrek taşı oluşumu başlangıç aşamasında ise ve taşların boyutları küçükse makalemizin devamından böbrek taşı düşürmek için kullanılan doğal yöntemlerle böbreklerinizde yer alan taşları düşürebilirsiniz.

Mısır püskülü: mısır püskülü yöntemi böbrek taşı düşürme konusunda etkilidir. Ortalama olarak 100 gram mısır püskülü 1 litre su içerisinde kaynatılır. Daha sonra elde edilen karışım süzgeç aracılığıyla süzülür. Elde edilen su gün içerisinde ortalama olarak 1 bardak tüketilerek böbrek taşlarının düşürülmesine mümkündür. Uzmanlar bu karışımı özellikle aç karnında önermektedir.

Çoban kesesi: çoban keçisi olarak bilinen bitki türü böbrek taşı düşürme konusunda aşırı derecede etkilidir. Özellikle sedef otu ile birlikte çoban keçisi bitkisinin kullanılması daha etkili sonuçlar vermektedir. Bu karışımları çay olarak demledikten sonra sabahları ve akşamları bir fincan olmak üzere tüketerek böbrek taşını düşürebilirsiniz. Eğer çoban kesesi çayı aşırı derecede kötü geldiyse çayın içerisine biraz bal katarak çayın kötü tadını kırabilirsiniz.

  Gençlik İçeceği: Kefir

Bayır turpu ve hazanbel kökü böbrek taşı düşürme konusunda etkili olan diğer bitki türleridir. Saymış olduğumuz yöntemleri denemiş olmanıza rağmen böbrek taşlarını bir türlü dökemiyorsanız kesinlikle bu alternatif tıp dünyasında yer alan yöntemleri bir kenara bırakarak vakit kaybetmeden alanında uzman bir doktora görünmenizi ve modern tıbbın nimetlerinden yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın