Birikimoto Nedir?

0
194
görüntülenme
Birikimoto Nedir?

Günümüzde birçok kişi kısa sürede araba almanın hayalini kurmaktadır. Bu hayalin gerçekleşmesi eskisi kadar artık zor olmamaktadır. Günün büyük çoğunluğunu toplu taşıma geçirmek zorunluluğu araç sahibi olarak ortadan kalkmaktadır. Üstelik kafanıza istediğiniz yere aracınız olduğu için gidebilir, sevdiklerinize ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yüksek araç fiyatlarını tek seferde ödeyemeyen ya da bankalardan alınan kredilerin faizlerinin yüksek olmasından çekinen kişilerin bu haber dikkatini çekebilir. Çünkü artık birikimoto sayesinde belirlediğiniz bütçenize uygun aracı faizsiz taksitle elde edebileceksiniz. Bu doğrultuda en çok merak edilen soru Birikimoto nedir olmaktadır.

Birikimoto Nedir?

Birikimoto sabit, erken teslimatlı ve serbest olmak üzere üç farklı sistem ile bireylerin araç almasını kolaylaştıran bir otomotiv alım anlaşmasıdır. Bu sistemler sayesinde kişiler, talep ettikleri araçları, uygun bütçelerle taksitli olarak almaktadır. Sabit sistem ile araç almak isteyen kişiler, faiz ödemeden taksitle araç sahibi olmaktadır. Bu sistemde ödenecek taksitin tutarı ve aracın ne zaman alınacağı belirlenmektedir. Taksit tutarı araç alacak kişi tarafından belirlenirken, aracın ne zaman eline geçeceği, noter huzurunda kura ile belirlenmektedir.

Erken teslimatlı sistem ile alınan araçların avantajı ise, araç teslim alındıktan sonra ödemelerin yapılmasıdır. Bu sistemde aracın ödemesi aylara veya senelere bölünerek yapılmaktadır. Zamanla artan taksit miktarları ise, aracın borcunun çabuk bitmesine katkı sunmaktadır. Son olarak sunulan sabit sistem ise bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Çünkü sabit sistem ile araç sahibi olunduğunda, aracın teslim tarihi ile ödemelerin yapılacağı tarih aracı satın alacak kişi tarafından belirlenmektedir.

Birikimoto Güvenilir Midir?

Birikimoto hem ekonomik, hem de güvenilirdir. Yapılan sözleşmeler, noter onaylı olarak yapılmaktadır. Bu durum araç satın alacak kişiler, yaşayacağı problemleri sıfıra indirmektedir. Ayrıca araç satın alma sistemlerinin güvenilirliği olduğu kadar ekonomik açıdan da avantajlıdır. Çünkü Birikimoto sistemleri, araç sahibi olmak isteyen kişilerin, hangi araca ne kadar sürede sahip olacağını belirlemektedir. Ayrıca sahip olunan araçların ödemeleri ve taksitleri, aracı alacak kişi tarafından belirlenmektedir.

Araç sahibi olmak isteyen kişiler, bütçelerinin miktarına göre tercih ettikleri araçları elde etmek için bu sistemden yararlanmalıdır. Çünkü aylık kazancına göre gelir, gider hesabı yapan her kişi bu sistemle birikimevim ile taksitle araba araba sahibi olmaktadır.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın