Almanya Vizesi Hakkında

0
127
görüntülenme
Almanya Vizesi Hakkında
Almanya Vizesi Hakkında

Almanya’ ya turizm amaçlı gezmek ya da ticari faaliyette bulunmak, aile ziyareti yapmak gibi çok çeşitli nedenlerle ziyaret etmek isteyen bordo pasaport hamilleri ülkeye ancak vize ile giriş yapabilirler. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri Almanya’ ya 6 ay içinde yapmak istedikleri 90 günü aşmayacak seyahatleri için vizeden muaftır.

Almanya vizesi almak önemli detayları olan bir süreçtir ve vize işlemleri sürecinin hassasiyetle yönetilmesi gerekir. Bu nedenle vize ofisi danışmanlarımızın desteğini almaktan çekinmeyin.

ALMANYA VİZESİ İÇİN GEREKEN BELGELER

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Almanya vize başvuruları sırasında evrak dosyasının konsolosluğun talep ettiği niteliklere uygun olarak teslim edilmesi kritik öneme sahiptir. Vize başvurularında hazırlanacak evrak dosyası, kişinin öğrenci olup olmama, emeklilik gibi özel durumlarına ve seyahat nedeni ile vize türüne göre değişiklikler gösterir. Evrakların eksiksiz sunumunun yanında güncellik, biçim gibi özellikler açısından istenen niteliklere sahip olması gerektiği de unutulmamalıdır.

ALMANYA VİZE BAŞVURUSU

Almanya vize başvuru aşamaları ve başvuruların nereye yapılacağı konusu, vize türüne göre farklılık gösterir. Almanya Schengen ya da Almanya kısa süreli vize başvurusu direkt başkonsolosluğa yapılmamaktadır. Almanya C tipi Schengen vize başvuruları konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bir yasal başvuru merkezi aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Almanya’ da evlilik, çalışma, uzun süreli eğitim alma gibi nedenlerle oturma izni de alması gereken vize başvuru sahipleri ise işlemlerini direkt biçimde konsolosluğa giderek gerçekleştirebilirler.

ALMANYA VİZE RANDEVUSU

Almanya Schengen vizesi işlemlerinin tamamlanması için başvuru sahibinin vize başvuru merkezinden randevu alarak, randevu gün ve saatinde evrak dosyasını eksiksiz teslim etmesi gerekmektedir.

ALMANYA VİZE ÜCRETLERİ

Almanya Schengen vizesi ücetleri yapılan son güncelleme ile birlikte 80 Euro elçilik, 30 Euro başvuru ücreti ve 30 Euro danışmanlık hizmeti olmak üzere 140 Euro’ dur.

ALMANYA VİZE FORMU

Almanya vize başvuruları sırasında randevu alma işleminin tamamlanması için vize formu doldurulmalıdır. Almanya vize başvuru formu, resmi bir başvuru evrakıdır ve başvuru sahibinin seyahat planı ile birlikte kişisel bilgilerini içerir. Doğru beyan ile eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Daha fazla bilgi..

Paylaş

Bir Cevap Yazın