Almanya Schengen Vizesi

0
204
görüntülenme
Almanya Schengen Vizesi
Almanya Schengen Vizesi

Almanya Schengen üye ülkesi olarak vize politikası itibariyle Schengen vize kurallarına tabiidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahipleri, Almanya’ya 180 günlük zaman periyotunda maksimum 90 günlük seyahatleri için Almanya Schengen vizesi alacaklardır. Aynı koşullarda siyah, gri ve yeşil pasaport hamili vatandaşlarımız ise vizeden muaftır.

Almanya Schengen vizesi, ülkede en fazla 90 güne kadar konaklama izni vermektedir. Daha uzun süreli konaklamalar ulusal vize kapsamına girer. Almanya Schengen vizesi C tipi ya da Almanya kısa süreli vize olarak da bilinmektedir. Almanya Schengen vize başvurularının danışmanlık desteği ile yapılması, başvuru sahibinin olumlu sonuç almasında etkilidir.

Almanya Schengen Vize Türleri

Almanya Schengen vizesinin türlerinde seyahat amacı belirli olmaktadır. Bu vize türleri; Almanya turistik faaliyet vizesi, Almanya aile ya da arkadaşları ziyaret için vize, fuar gibi faaliyetleri de kapsayan Almanya ticari vizesi, 90 günü geçmemek koşulu ile Almanya staj vizesi sayılabilir.

Almanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya Schengen vizesi vize başvuru süreci titizlikle yürütüldüğü sürece zor değildir. Ancak özellikle son Schengen kuralları güncellemelerinin ardından Schengen vizesi almak biraz daha zorlaşmıştır. Dolayısıyla da Almanya’ ya kısa süreli seyahat gerçekleştirecek olanların hatasız bir vize başvuru süreci için alanında deneyimli danışmanlardan destek almaları önem kazanmıştır.

Almanya Schengen Vizesi almak isteyenler;

Almanya seyahatini tüm detayları ile planlamalı,

Seyahat nedenine ve vize türüne uygun biçimde tüm evrakların listesini hazırlayarak evrakları, konsolosluğun istediği biçimde temin etmeli,

Almanya Schengen vize formunu eksiksiz, doğru beyanlar doldurmalı ve başvuru merkezinden randevu almalı,

Yasal başvuru merkezinde belirtilen gün ve saatte evrak dosyasını teslim ederek biyometrik işlemlerini tamamlamalıdır.

Başvuruların ardından Almanya vizesi sonuçları, pasaportun başvuru merkezine gelmesi ile birlikte öğrenilebilir.

Almanya Schengen vizesi başvurularının konsolosluğa şahsen yapılmayacağı unutulmamalıdır. Başvuru sahipleri, başvurularında belgelerini konsolosluğa resmi olarak yetkilendirilmiş başvuru merkezini aracı yaparak ulaştıracaklardır.

Almanya Schengen Vizesi Ücretleri

Almanya Schengen vizesi ücretlerinde Şubat 2020 tarihinde güncelleme yapılmıştır. Yapılan güncellemeler sonrasında elçilik 80 Euro, danışmanlık 30 Euro, başvuru ise 30 Euro olmuştur.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın