Yüksek Ateş Nasıl Düşürülür, Yöntemleri Nelerdir?

0
398
görüntülenme
Yüksek Ateş Nasıl Düşürülür, Yöntemleri Nelerdir?
Yüksek Ateş Nasıl Düşürülür, Yöntemleri Nelerdir?

Yüksek ateş çeşitli hastalıkların meydana gelmesine neden olan bir sağlık sorunudur. Yüksek ateşten özellikle çocuklar ciddi manada etkilendiğinden dolayı yüksek ateş nasıl düşürülür konusunda sizleri aydınlatacağız. Makalemizin devamından yüksek ateşi düşürme yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bebeğinizin veya rahatsız bir yakınınızın durmadan ateşi yükseliyor ve ateş düşürme konusunda herhangi bir deneyiminiz yok ise bu makale dizimizi okumanızı öneririz. Bu günkü sayfamızda sizlere ateş nasıl düşürülür meselesinde bilgilendirme yapmak istiyoruz. Alttaki metinden ateş düşürme metotlarına ulaşabilir ve vu sayede ateş problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

  • Ateşi düşürmek için bir adet bezi sirkeyle karıştırılmış suya daldırın. Bezin iyice sirkelenmesini sağlayın. Daha sonra bu sirkeli bezi hastanın anlına ve koltuk altlarına yerleştirin. Bu sirkeli bezler sayesinde hastanın ateşi kısa zaman sonra düşecektir.
  • Hastanızın ateşi aşırı derecede yükselmiş durumda ise maazallah bilencit olabilir. Hastayı acilen kaldırıp ılık bir duşa sokun. Ilık su hastanın ateşini düşürecektir. Hasta ateşi yükseldiğinden dolayı duşa girmek istemeyebilir üşüyorum diyebilir fakat siz yinede zorlanda olsa hastayı ılık su altına sokun.
  • Hastanın ateşi var ise elleri soğuyacaktır. Hastanın ellerini tutarak hastanın ateşinin yükselip yükselmediğini bu sayede anlayabilirsiniz. Bu durumdaki bir hastanın kesinlikle üstünü örtmeyiniz. Hatta mümkünse hastayı soyunuz.

Şimdiden geçmiş olsun. Hepinize sağlık dolu bir yaşam dileriz. Umarız ki tez zamanda ayaklanırsınız. Sizlerin meydana gelen yüksek ateşi düşürme konusunda bildiğiniz daha etkili yöntemler varsa bu yöntemlerin neler olduğunu yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Antibiyotik Nedir, Tarihçesi Nedir?
Paylaş

Bir Cevap Yazın