Yeni Nesil Bilgi Platformu

0
352
görüntülenme
Yeni Nesil Bilgi Platformu
Yeni Nesil Bilgi Platformu

İnternet kullanıcılarının birçok sektörde bilgi edinmesini amaçlayan bir platform olarak geliştirilen Bilgim.net, içerik yazarlarına da kazanç imkanı sunuyor. Platforma üyelik tamamen ücretsizdir. İçerik yazarları ve ziyaretçiler birkaç kolay adımda üyeliklerini tamamlayabiliyor. Sitenin en üst sağ kısmında yer alan “Kayıt Ol” butonuna tıkladıktan sonra, açılan kayıt sayfasında istenilen kişisel bilgileri (Ad, Soyad, E-Posta Adresi ve Şifre) girerek kayıt olmak mümkün.

Platformda Yazarlar Nasıl Para Kazanabilir?

Modern ve mobil uyumlu tasarımı ile kullanıcı deneyimini ön planda tutan Bilgim.net, üyeleri için gelişmiş yazar paneli sunuyor. Bu panele giriş yaptıktan sonra “Yazarlık Başvurusu” yapabilir, başvurunuzun onaylanmasını takiben içerik ekleyerek hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Her üye içerik ekleyebiliyorken, yalnızca onaylı yazarlar sisteme yükledikleri içeriklerden kazanç sağlayabiliyor.

Yeni nesil bilgi sitesi Bilgim.net’te “Yazarlık Sistemi” hakkında birkaç önemli konuya değinmek istiyoruz.

  • İçerik üreticileri ve yazarlar, Yayın İlkeleri’ne bağlı kalmak şartıyla içeriklerini oluşturabilirler.
  • Ücretsiz bir şekilde üye olduktan sonra, oluşturulan içerikler editörler tarafından incelenir ve uygun görülürse yayına alınır.
  • Site yönetimi, içerik üreten yazarlara ürettiği içerikler için ödeme yapar.
  • Her makalenin ücreti aynı değildir. İçerik kalitesine göre ücret değişmektedir. Buna göre içerik kalitesi 100 tam puan üzerinden işleme alınır ve 1 puan 0.2 TL’ye tekabül eder.

Yazarların Yükümlü Olduğu Konular ve Ödemeye İlişkin Bilgiler

  • Sisteme içerik ekleyecek yazarlar, oluşturulan içeriklerden sorumludur. İçeriklerin tüm cümleleri yazarlara ait olmalıdır. Bu kapsamda site editörleri, yazarların sisteme eklemiş olduğu içerikleri özgünlük kontrolünden geçirir ve %100 özgün olması halinde yayına alır.
  • Eğer yazar içeriklerin bir kısmını veya tamamını kopyala-yapıştır olarak sisteme yüklediyse, site yönetimi bir defaya mahsus olmak üzere üyeyi uyarır. Aynı durumun tekrarı halinde ise onaylı yazarlığına son verilir.
  • Onaylı yazarlar, ürettiği içeriklerin yayından kaldırılmasını talep edebilir. Ancak bu durum editör onayı ile gerçekleştirilir.
  • Yazarların hazırladığı içeriklere göre ücret değerlendirmesi yapılır ve panelden kazanç miktarları görülebilir. En az 50 TL kazanca ulaşıldığında içerikler için ödeme talep edilebilir. Tek seferde en fazla ödenebilecek tutar ise 1000 TL’dir.
  • Kazanılan tutarlar için yazar ödeme talebi oluşturduğunda, 5 iş günü içerisinde ilgili IBAN numarasına ödeme gerçekleştirilir.

Hangi Kategorilerde İçerik Üretilebiliyor?

Bilgim.net sitesinde bilim ve teknoloji, ev ve bahçe, finans ve iş, hobiler ve el sanatları, kişisel bakım ve stil, otomobiller ve diğer araçlar, spor ve fitness, yiyecek ve içecekler, eğitim ve iletişim, felsefe ve din, hayvanlar, ilişkiler, kültür ve sanat, sağlık, tatil ve yaşam kategorileri bulunuyor. İçerik üreticileri, uzmanlık alanına giren konularda sınırsız içerik üretebilirler. Platformu ziyaret eden kullanıcıların, oluşturulan içeriklerden en iyi şekilde yararlanması amaçlanır. Bu sayede sitedeki içerikler, binlerce ziyaretçiye ışık tutacaktır.

İlgili platformun sağ kısmında yer alan “Trend Başlıklar” kısmında, hangi içeriklerin daha çok ilgi gördüğü anlaşılmaktadır. Ayrıca bu bölümde, eklenen içeriklerin okunma sayısına da ulaşmak mümkün.

Ziyaretçilerin, bilgim.net sitesinde aradıklarını daha kolay bulmaları için bir arama kutucuğu bulunuyor. Bu bölüme, herhangi bir kelime veya kelime grubu yazılarak; daha önceden konu ile ilgili yayınlanan içeriklere ulaşılabiliyor.

Paylaş

Bir Cevap Yazın