Varis Neden Oluşur, Belirtileri Nelerdir?

0
559
görüntülenme
Varis Neden Oluşur, Belirtileri Nelerdir?
Varis Neden Oluşur, Belirtileri Nelerdir?

Varis özellikle uzun süre ayakta durup ayaklarını ciddi manada zorlayan kişilerde gözlemlenen bir damar rahatsızlığıdır. Varis neden olur sorusu bu hastalık ile mücadele eden kişiler tarafından merak edildiğinden sizlere bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Varis belirtileri hakkında da bilgiye sayfamızdan ulaşmanız mümkün.

Toplardamar genişlemesi toplardamarlardaki kapakçıkların sorumluluklarını yerine getirememesi sonucu meydana gelen bir dolaşım sistemi sorunudur. Toplardamar genişlemesi bu dolaşım sistemi bozukluğunun neticesinde bilhassa bacaklarda koyu renkli şişik bir görünüme neden olur. Toplardamar genişlemesi sorunun yol açmış olduğu kötü manzara nedeniyle birçok hanımefendi soluğu toplardamar genişlemesi iyileştirilmesi merkezlerinde alıyor ama bu merkezlerdeki bütçe sarsan ücret tercihlerinden ötürü hanımefendiler varise nebatsal formüller arıyor. Sizlerinde varis probleminiz varsa bu problemden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Toplardamar genişlemesi emareleri; bacaklarda ve ayak bileklerinde meydana gelen şişkinlikler, bacaklarda ağarlık hissi duymak, damarlarda şişlik olarak ortaya çıkar. Ek olarak ciltte meydana gelen kahverengi lekelenmeler de dolaşım sistemi bozukluğunun sonucu olarak toplardamar genişlemesi emareleri içinde sayılabilir. Bu emareleri gözlemliyorsanız varis sorunu ile karşı karşıyasınız demektir.

Bilhassa koyu renkli, damar çıkıklıkları adamakıllı belirgin hale gelmiş büyük varislerde hekimler en müessir derman olarak toplardamar genişlemesi operasyonunu tavsiye ediyor. Operasyon sonucu meydana gelen sızı ve acıdan ötürü ise toplardamar genişlemesi çorabı, toplardamar genişlemesi losyonu şeklinde geçici çareler daha fazla seçenek ediliyor ama bu cins çözümler daha fazla toplardamar genişlemesi meydana gelişini kısa zamanlı önlüyor. Varis sorununuz varsa bu sorundan tamamen kurtulmanız mümkün değildir ancak alacağınız önlemler ile varis oluşumunun artışını durdurabilirsiniz.

  Multipl Skleroz (MS) Nedir, Belirtileri Nelerdir?
Paylaş

Bir Cevap Yazın