Sıra Dışı Bir Deneyim : Marmaris Jeep Safari

0
662
görüntülenme
Sıra Dışı Bir Deneyim : Marmaris Jeep Safari
Sıra Dışı Bir Deneyim : Marmaris Jeep Safari

Yaz tatilinize biraz heyecan katmak isterseniz Marmaris Jeep Safari turları ile tanışma vaktiniz gelmiş demektir. Genellikle güneşi ve denizi ile bilinen Marmaris’in gizli kalmış doğasını keşfetmenizi sağlayacak olan bu aktiviteye ister arkadaşlarınızla isterseniz de ailenizle birlikte katılabilirsiniz.

Marmaris Jeep Safari Fiyatları

Marmris jeep safari için belirlenen fiyatlar grup haline katılımlara ve tur anlaşmalarına bağlı olarak değişiklik gösterebilmekle birlikte bir kişi için ortalama 30 Euro, civarındadır. Bu fiyatın içine dahil olan hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Otel transferi
  • Öğle yemeği
  • Rehberlik hizmeti
  • Giriş ücretleri
  • Sigortalar

Turlara 0 ila 6 yaş arasındaki çocukların katılımından herhangi bir ücret alınmaz. 6 ila 12 yaş arasındaki çocuklardan ise ücretin yarısı tahsil edilir.

Marmaris Jeep Safari Güvenli Mi?

Marmaris Jeep Safari turların kullanılan araçlar düzenli olarak bakımı ve teknik muayeneleri yapılmış araçlardır. 4×4 özelliği olan bu araçlar arazi şartlarına uyumlu ve güçlü motorları ile bilinir. Katılımcıların her biri için araçlarda emniyet kemeri sistemi yer alır. Ayrıca araçlar ile kesinlikle hız limitleri aşılmaz hatta gezi amaçlı yapılan yolculuklar olduğu için ortalama bir yolculuk hızının daha altında hareket edilir.

Turlarda görev alan şoförlerin hepsi gerekli belgelere sahip ve deneyimli şoförlerdir. Uzun yıllar aktif araç kullanımının yanında pozitif yaklaşım sahibi olan kişiler bu araçlarda görevlendirilir.

Marmaris Jeep Safari Güzergahı

Marmaris’te düzenlenen jeep safarileri sabah 09:00 sularında bütün katılımcıların kaldıkları otelden alınmaları ile başlar. Bu transfer de turda kullanılacak araçlar ile yapılır. Daha sonrasında bütün katılımcılar için belirlenen ortak toplanma yerine hareket edilir. Burada tura katılacak olan herkesin gelmesi beklenir. Saat 10:00 ‘a kadar bütün katılımcılar gelmiş olur ve hareket başlar.

Su Savaşına Yolculuk

Jeep safarinin en çok ilgi çeken aktivitelerinden biri olan su savaşları 10 TRY karşılığında temin edilebilen su tabancaları ile yapılır. Katılımcılar yol boyu birbirlerinin üzerine su fışkırtarak eğlenebilirler. Fakat sırf bu eğlence için tur kapsamında ayrı bir zaman dimi oluşturulmuştur. Araçlar ile şehrin biraz dışına doğru hareket edildiğinde su savaşı yapılacak alana gelinir ve burada mola verilir. Burada çoluk çocuk genç  yaşlı demeden herkes gönlünce eğlenme fırsatı bulur ve tatilinde hiç unutamayacakları bir ana kavuşurlar.

Buz Şelalasine Hareket

Su savaşından sonra devam eden yolculukta üzerinde durulması gereken noktalardan bir tanesi de Turgut Köyü Şelalesidir. Yazın o kavurucu sıcaklarında bile insanın ellerini üşüten soğuğuyla başka bir ortam sunan bu şelale etrafında bir sürü fotoğraf çekebileceğiniz güzellikleri de barındırır.

Marmaris jeep safari turları mutlaka listenize eklemeniz gereken seçenekler arasında yer alır. Hayat boyu unutamayacağınız bir deneyim için rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Tur hakkında daha detaylı bilgi almak için

https://tr.marmaristravel.net/excursions/marmaris-jeep-safari/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın