Ölmeden Önce Ziyaret Edilmesi Gereken 6 Yer

2
653
görüntülenme
Ölmeden Önce Ziyaret Edilmesi Gereken 6 Yer
Ölmeden Önce Ziyaret Edilmesi Gereken 6 Yer

1Palm Springs, Kaliforniya

Palm Springs, Kaliforniya

Kaliforniya muhtemelen dünyadaki en sıcak yerlerden biridir. Hava, haftanın yedi günü güneşlidir. Kışın kar yağmamakla birlikte tahmin edebileceğiniz üzere şehir, çok güzel kumsallara sahiptir. Havuzları ve kaplıcaları ziyaret edilmesi gereken yerlerden bazılarıdır. Bunun yanı sıra Kaliforniya, şık otelleri, golf sahaları ve alışveriş merkezleri ile de ünlüdür. Ayrıca vadi yürüyüşü, bisiklet binme ve at binme gibi aktivitelerde yapılabilir.

2Roma, İtalya

Roma, İtalya

İtalya’nın başkenti Roma, muhteşem bir kozmopolit şehirdir. Burada hemen her şey için turlar bulunabilir. Mesela kent turları, yürüyüş turları, yemek turları, hatta şarap turları ve tattırmaları bunlardan bazılarıdır. Ayrıca Palantine Tepesi ve Fransız Aziz Louis Kilisesi gibi birçok mekan da mevcuttur. Roma’da nakliye aracı olarak kiralık arabalar kullanılır. Bunun yanında makarnasından pizzasına kadar her yiyeceği farklı ve mükemmel tatlara sahiptir.

3Cabo San Lucas, Meksika

Cabo San Lucas, Meksika

Cabo San Lucas, bahar aşıkları ve kaçamak arayanlar için ideal bir tatil mekanıdır. Burada çocuklar, yunuslarla yüzebilir veya Desert Park’ta develere binebilir. Cabo’nun ana plajı Playa El Medano olup açık restoranlar ve çok sayıda bar ile doludur.

Şehir, Meksika’nın Baja Kaliforniya yarımadasının güney ucunda yer almaktadır. Cabo San Lucas, plajları, su bazlı etkinlikleri ve gece hayatı için ünlüdür.

4Santa Cruz, Aruba

Santa Cruz, Aruba

Santa Cruz, Orta Aruba’da bulunan bir şehirdir. Burada ziyaretçilerin eğlendirmesi için sınırsız seçenekler mevcuttur. Ayrıca insanların eşekleri sevebilmesi için hayvanat bahçesi tarzında bir eşek barınağı kurulmuştur. Gezi için günlük turlar ve büyülü turlar gibi seçenekler de mevcuttur.

5Paris, Fransa

Paris, Fransa

Paris, kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir. Bu şehirde geziye Eyfel Kulesi ve Arc De Triomphe gibi güzel ve simgesel yapıların bulunduğu yerlerle başlanmalıdır. Akşam ise lezzetli bir akşam yemeğinden sonra Louvre’deki bazı sergilere göz atabilir, Norte Dame’da turlayabilir ya da Marche Aux Puces De Montreuil’de veya Marche Biologique Raspail’de alışveriş yapabilirsiniz.

  Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Paris, genellikle moda, sanat ve gastronomi merkezi olarak bilinir. Ayrıca Paris ilginç kültürü ve süslü alışveriş butikleri ile de ün kazanmıştır.

6Londra, İngiltere

Londra, İngiltere

Buckingham Sarayı ve Camden Çarşı’sı, İngiltere’nin başkenti olan Londra’da görmeyi isteyebileceğiniz yerlerden bazılarıdır. Bu şehirde tarih, sanat, moda ve yemek kategorileri birbiriyle rekabet etmektedir. Tate Modern Müzesi ve Kraliyet Opera Evi gibi görülmesi gereken çok ilginç yerler mevcuttur. Modayla ilgilenmek isteyenler için, Oxford Caddesi şaşırtacak derecede muhteşem mağazalara sahiptir. Tüm bunlara ek olarak müzik ve kitapları seviyorsanız, Abbey Yolu’na ve Sherlock Holmes Müzesi’ne tur atmanız da tavsiye edilir.

Paylaş

2 YORUMLAR

Bir Cevap Yazın