Nesli Tükenmiş Korkutucu 5 Hayvan

0
2730
görüntülenme
Megalania
Megalania

1Smilodon

Smilodon

Diğer adıyla Kılıç Dişli Kaplan. Nesli tükenmiş tehlikeli bir kedigil. 12 bin yıl önce Buzul Çağı’nın ermesiyle nesilleri tükenmiştir. Nesilleri tükenmeden önce Amerika Kıtası’nın açıklarında yaşardı. Genelde grup şeklinde yaşayan bu hayvanlar, 1 erkek 10 dişi şeklinde dolaşırdı. Smilodonlar’ın 20 cm boyunda dişleri vardır ve 300 kilo ağırlığına çıkabilen bu hayvanlar 50 km hızla koşabilir.

2Meganeura

Meganeura

Bu böcek, günümüzde yaşayan helikopter böceğine benzeyebilir fakat ikisinin arasındaki tek fark boyutlarıdır. Meganeuralar’ın iki kanat boyu mesafesi 70 cm’ye ulaşabilir. 300 milyon yıl önce bataklıklarda yaşadıkları düşünülüyor.

3Phorusrhacidae

Phorusrhacidae

Ortalama 3 metre uzunluğuna ulaşabilen bu kuş türü uçamıyordu. Uçamaması, bacak kaslarını geliştirmiş ve bu sebeple karada çok güçlüydüler. Güçlü bacakları sayesinde jet gibi koşabilen bu hayvan, avını yakalamak için güçlü gagasıyla onları etkisiz hale getirmekteydi.

4Deinosuchus

Deinosuchus

80 ile 90 milyon yıl önce yaşamıştır. Adının anlamı “Korkunç Timsah”tır. Büyüklükleriyle ilgili kesin bir bilgi yoktur ama bilim insanları onlara “dünyanın en büyük timsahı” demişler. Boyu 15 m, ağırlığı 600 kg’a çıkabilir.

5Megalania

Megalania

Komodo Ejderi’nin atası olarak bilinir. 600 kg ağırlığında ve 8 metre uzunluğundadır. Çok kalın bir deriye, ölümcül zehre ve bir güçlü çeneye sahip olan bu canlının bir diğer silahı ise düşmanlarının ve avlarının kemiklerini tek hamlede kırabilen güçlü bir kuyruğu sahip olmasıydı.

  Seralarda Tarımsal Ürün Miktarını Artırma Yöntemleri
Paylaş

Bir Cevap Yazın