Nasıl Bitcoin Kazanılır?

0
404
görüntülenme
Nasıl Bitcoin Kazanılır?
Nasıl Bitcoin Kazanılır?

Kripto paralar her geçen gün pazar payını büyütmeye devam ediyorlar. Özellikle Bitcoin’in büyük bir artış göstermesinin ardından diğer alt coinler olarak bilinen etherium, litecoin ve ripple’da büyük bir atak yaptı. Türkiye’de bitcoin borsalarına en çok yatırım yapan ülkerin arasında geliyor. BTCTurk, koineks ve koinim gibi yerli bitcoin borsaları yüzlerce kişi tarafından kullanılıyor. Ancak bu tarz yerli kin borsaları üye olurken nüfus cüzdanınızın fotokopisine kadar sisteme yüklemenizi isteyebiliyorlar. İşte bu sebeplerle insanlar daha çok yabancı bitcoin borsalarını tercih ediyorlar.

Poloniex, Binance vb. Coin borsaları dünyada en çok tercih edilen borsalardan. Ancak coin borsalarında işlem yapmak isteyen kullanıcılar şunu bilmeliler ki hangi altcoin borsasına giderseniz gidin sizden kimlik kartı, ehliyet veya pasaport bilgileri mutlaka istenecektir. Kısacası bundan kaçış yok. Coin borsalarında arbitraj yaparak fiyat farklılıklarından büyük paralar kazanabilirsiniz.

Alım satım yaparak para kazanma avantajının yanında bitcoin yada alt coin madenciliği yaparakta para kazanmanız mümkün. Tabi bu işlem için elinizde mining yapmaya yarayan cihazlardan olması gereken. Bitcoin madenciliği yapılan cihazlar aslında ekran kartlarından ibaret. Ancak bu cihazlar çok yüksek seviyede elektrik tüketimi yapıyor. Ülkemizde de elektrik fiyatı yüksek olduğundan bu iş pek kazançlı olmuyor.

Gerçek coin miningten fazla gelir elde edemeyen kullanıcılar Cloud mining yani bulut madenciliğine yönelmeye başladılar. Cloud mining sistemini bilemeyenler için kısaca açıklamak gerekirse; bir web sitesi için hosting hizmeti almak gibi düşünebilirler. Belirli bir ücret karşılığında cihaz kiralıyorsunuz. Bu cihaz sizin için coin madenciliği yapıyor ve madenciliğini yaptığınız coinden kazanıyorsunuz. Bulut madencilik sözleşmeleri genellikle birer yıllık oluyor.

  Yosun Kokan Kent Foça
Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın